Kävipä siis niin että otin jälkiehkäisypillerit huhtikuun alussa (en käyttänyt vielä e-pillereitä), koska olin ovulaatioaikaan yhdynnässä ja sattui vahinko.. Viikon päästä alkoi verivuoto ja aloitin pillerit. No vuoto ei kestänytkään kuin vajaan vuorokauden, eli ne ei olleetkaan vielä menkat, vaan menkat alkoivat sitten vasta viikon päästä niinkuin oli määräkin. (Eli aloitin e-pillerit väärään aikaan). Menkat oli kuitenkin niukemmat kuin yleensä, ja kestivät 18 päivää! Eli pilleriliuskan loppuun asti ja vielä tauolle, ja loppuivat vähän ennen kuin aloitin uuden liuskan. Pidin vain parin kuukauden tauon kyseisistä e-pillereistä eivätkä ne ennen ole aiheuttaneet välivuotoa, joten voiko jälkiehkäisypillerit aiheuttaa näin pitkää vuotoa vai pitääkö tässä nyt huolestua että kyse on jostain vakavammasta?
Kolmen viikon vuoto!?
NorLevo
0325
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.