Avautuvat ohjelmat konetta avattaessa

Kun avaan koneeni, avautuu aina kuvankäsittelyohjelma automaattisesti..enkä tiedä miksi. Miten ihmeessä moisen toiminnon saisi pois,koska en käytä ohjelmaa todellakaan joka kerran, ja jos jonkun pitäis avautua niin selaimen..
1166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

klikkaa start-all programs-startup ja poista se kuvankäsittelyohjelma sieltä. mulla enkkuversio joten suomiversiossa tietty nuo suomeksi. ja oletan sulla olevan xp kun et muuta ilmoittanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


outoa kirjoitti:

Kun avaan koneeni, avautuu aina kuvankäsittelyohjelma automaattisesti..enkä tiedä miksi. Miten ihmeessä moisen toiminnon saisi pois,koska en käytä ohjelmaa todellakaan joka kerran, ja jos jonkun pitäis avautua niin selaimen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu