Ei tojohuolto korvannut

Kauhukakara

Minä vaihoin sitä mikropiiriä iäsän anjovikseen ja se lakkasi toimimasta eikä huolto toiminut ,nauroivat vaan.
Otin vanhasta videosta just samanlaisen mikropiirin 28 -piikkisen jonka vaihoin ja tinasin vanhan tilalle ku kaveri sano että sillon tulee 40 heppaa lisää.
Nyt se koko anjovis ei starttaa.mitä teen vai otanko selekään?

4

689

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ooh

      oooooo oooo

    • Kokeile uudestaan

      Se olisi pitänyt ottaa Saloran telkkarista senkin pöhkö ! Ota se teksti-tv -piiri niin saat anjoviksesta ainakin tuon 40 hp, mutta muista syöttää ensin uudet arvot piiriin kun se on vielä telkkarissa kiinni. Eli ota MTV:n sivu esiin ja valitse sieltä aikusviihdeosasto. Näpyttele sitten numerosarja 69 69 69 666 niin jo tulee tehoa !

      • Kauhukakara

        Pitääkö arvo ensin syöttää!!!!!
        Eikö niissä satiaisissa ole sisällä ensin mitään hähäh?
        Taitaa mennä yli hilseen koko lastujuttu.
        Onko kaikissa 28 piikkisissä sama juttu?
        Meillä on vanha tietsikka jossa kans oli sellainen kakskasi piikkinen mutta oli kovin hitsattu kiinni tinalla enkä saanu irti.Oliskos se käyny jos olisin irti ssaanu.Onko korollassa yhtä hankalaa lastutus ku anjoviksessa???


      • Sama
        Kauhukakara kirjoitti:

        Pitääkö arvo ensin syöttää!!!!!
        Eikö niissä satiaisissa ole sisällä ensin mitään hähäh?
        Taitaa mennä yli hilseen koko lastujuttu.
        Onko kaikissa 28 piikkisissä sama juttu?
        Meillä on vanha tietsikka jossa kans oli sellainen kakskasi piikkinen mutta oli kovin hitsattu kiinni tinalla enkä saanu irti.Oliskos se käyny jos olisin irti ssaanu.Onko korollassa yhtä hankalaa lastutus ku anjoviksessa???

        Siellä on vakiona väärät parametrit. Jos meinaat ylikellottaa anjoviksen kriittisin parametri on se kohta jossa kaasuläpän asento on 5, ennakko 2°C EYKK, säätyvän VVT-i imuventtiilien asento 2 cm. Samalla vaivalla voi vaikka asentaa matalapaineturbon: ota vaimosi/tyttöystäväsi hiustenkuivaaja ja kytke se imuilman ottoaukkoon, samalla saa kätevästi imuilman esilämmityksen talvikäyttöä varten.

        Olen juuri tutkimassa korollaa, saas nähdä paljonko siitä saa tehoa, palaillaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      893
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      768
    3. 51
      707
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      39
      664
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      634
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      44
      630
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      629
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      560
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      37
      506
    Aihe