Ei tojohuolto korvannut

Kauhukakara

Minä vaihoin sitä mikropiiriä iäsän anjovikseen ja se lakkasi toimimasta eikä huolto toiminut ,nauroivat vaan.
Otin vanhasta videosta just samanlaisen mikropiirin 28 -piikkisen jonka vaihoin ja tinasin vanhan tilalle ku kaveri sano että sillon tulee 40 heppaa lisää.
Nyt se koko anjovis ei starttaa.mitä teen vai otanko selekään?

4

703

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ooh

      oooooo oooo

    • Kokeile uudestaan

      Se olisi pitänyt ottaa Saloran telkkarista senkin pöhkö ! Ota se teksti-tv -piiri niin saat anjoviksesta ainakin tuon 40 hp, mutta muista syöttää ensin uudet arvot piiriin kun se on vielä telkkarissa kiinni. Eli ota MTV:n sivu esiin ja valitse sieltä aikusviihdeosasto. Näpyttele sitten numerosarja 69 69 69 666 niin jo tulee tehoa !

      • Kauhukakara

        Pitääkö arvo ensin syöttää!!!!!
        Eikö niissä satiaisissa ole sisällä ensin mitään hähäh?
        Taitaa mennä yli hilseen koko lastujuttu.
        Onko kaikissa 28 piikkisissä sama juttu?
        Meillä on vanha tietsikka jossa kans oli sellainen kakskasi piikkinen mutta oli kovin hitsattu kiinni tinalla enkä saanu irti.Oliskos se käyny jos olisin irti ssaanu.Onko korollassa yhtä hankalaa lastutus ku anjoviksessa???


      • Sama
        Kauhukakara kirjoitti:

        Pitääkö arvo ensin syöttää!!!!!
        Eikö niissä satiaisissa ole sisällä ensin mitään hähäh?
        Taitaa mennä yli hilseen koko lastujuttu.
        Onko kaikissa 28 piikkisissä sama juttu?
        Meillä on vanha tietsikka jossa kans oli sellainen kakskasi piikkinen mutta oli kovin hitsattu kiinni tinalla enkä saanu irti.Oliskos se käyny jos olisin irti ssaanu.Onko korollassa yhtä hankalaa lastutus ku anjoviksessa???

        Siellä on vakiona väärät parametrit. Jos meinaat ylikellottaa anjoviksen kriittisin parametri on se kohta jossa kaasuläpän asento on 5, ennakko 2°C EYKK, säätyvän VVT-i imuventtiilien asento 2 cm. Samalla vaivalla voi vaikka asentaa matalapaineturbon: ota vaimosi/tyttöystäväsi hiustenkuivaaja ja kytke se imuilman ottoaukkoon, samalla saa kätevästi imuilman esilämmityksen talvikäyttöä varten.

        Olen juuri tutkimassa korollaa, saas nähdä paljonko siitä saa tehoa, palaillaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      133
      2299
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      62
      2227
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1895
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      66
      1586
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      97
      1451
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1427
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      111
      1299
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1190
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1171
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1040
    Aihe