Onko kukaan ollut Hua Hinista (tai Cha-amista) Bamboo Groven järjestämällä 2 päivän Kwai-joen retkellä?
Vaikuttaisi aikas hyvältä, mutta mielelläni kuulisin kokemuksia teiltä, jotka olette heidän retkellään käyneet :)
Vaikuttaisi aikas hyvältä, mutta mielelläni kuulisin kokemuksia teiltä, jotka olette heidän retkellään käyneet :)
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos yöpyvät lauttahotellissa , niin silloin voit ajatella. Se lauttahotelli on koko homman suola
Mistä tiedän että onko yöpyminen lauttahotellissa? Mikä on muu mahdollisuus? Mitä ne ovat englanniksi? (siis jos menen kv retkelle, että eivät vedä nenästä tässä asiassa)
Kannattaa muuten sitten pitää suu tiukasti kiinne joessa uidessa. Meillä on kaveriporukalla aina yläjuoksulla uidessa käydessä tapana kilpailla siitä kuka onnistuu synnyttämään muhkeimman paskan. Sitten vain pikaisesti takaisin alajuoksulle sopivaan näköala-ravintolaan odottelemaan kenen pökäle kelluu ensimmäisenä paikalle ja huomaavatko joessa uiskentelevat mitään. Hauskaa päätellä kommenteista minkä maalaisia turisteja kohdalle sattuu.
Totta, Kwaijoen retken paras anti on ajelu joella ja yöpyminen lauttahotellissa. Onhan siltakin ihan ok, mutta parhaiten jäi mieleen tuo yöpyminen ja metsän puroissa uiminen (hotellilta tunti pitkähäntäveneellä ylös jokea). Samoin junamatka joen vartta oli mieluisa.
On noita hotelleja varmaan muitakin, tuossa yksi esimerkki.
Bamboo Groven palveluista en ole tietoinen.
http://www.riverkwaifloatel.com/index_jungle.htm
Kai sinulla on tieto että voit kysyä Bamboosta ihan suomeksi. He järjestävät sellaisen majoituksen kuin haluat.
Tiedän kyllä ja olen saanutkin heiltä jo retkiohjelman. Kysyinkin, onko kenelläkään kokemuksia heidän retkeltään... Elikkä toivoisin vastauksia asiasta, enkä asian vierestä ;)