Apua suomi24 chatin kanssa!

En pysty kirjautumaan suomi24 chattiin ollenkaan, mistäköhän johtuis..? Explorer sanoo että palvelinta ei löydy ja mozilla jtn että yhteys estettiin otettaessa yhteyttä chatserver johonki. :D Mikä vialla?
3171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Enhän toki tiedä tapausta, mutta Suomi24-ylläpitäjällä on mahdollisuus blokata liittymä häiriköille.

Äänestä
  • Emmie mikään häirikkö oo! Vaan eipä pelitä ei, olkoon sitte! On mulla elämäki...

    Äänestä

ompi mulla ...aikaisemmin pääsi ja nyt Mozillan kans ei millään...ruudun alalaitaan tulee teksti DONE ja ruutu valkoisena...en tiiä miikä prkl on vialla. :-D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puhhui kirjoitti:

En pysty kirjautumaan suomi24 chattiin ollenkaan, mistäköhän johtuis..? Explorer sanoo että palvelinta ei löydy ja mozilla jtn että yhteys estettiin otettaessa yhteyttä chatserver johonki. :D Mikä vialla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu