Helsingin homopiireissä kuohuu, yhä villimmät huhut leviävät kulovalkean tavoin. Erään mukaan Tikan kohtaloksi tuli käsistä riistäytynyt sadomasokistinen seksiorgia. Verta oli talo täynnä ja dildoja tungettu mitä ihmeellisimpiin paikkoihin, muovipussi päässä. Toisen mukaan kyseessä olisi ollut ryöstömurha. Miesprostituoituina toiminut kaksikko päätti rullata vanhan pokan. Hän teki vastarintaa ja maksoi siitä hengellään. Kolmannen jutun mukaan kyseessä oli intohimorikos, kolmiodraama.
Poliisin tulisi mahdollisimman nopeasti paljastaa rikoksen yksityiskohdat jotta villeiltä huhuilta voitaisiin leikata siivet. Ne eivät ehkä ikinä paljastu, Tikan korkea yhteiskunnallinen asema estänee sen. Hänellä on paljon vaikutusvaltaisia ystäviä, myös oikeuslaitoksessa. Oikeudenkäynti julistettaneen salaiseksi ja huhut jäävät elämään.
Poliisin tulisi mahdollisimman nopeasti paljastaa rikoksen yksityiskohdat jotta villeiltä huhuilta voitaisiin leikata siivet. Ne eivät ehkä ikinä paljastu, Tikan korkea yhteiskunnallinen asema estänee sen. Hänellä on paljon vaikutusvaltaisia ystäviä, myös oikeuslaitoksessa. Oikeudenkäynti julistettaneen salaiseksi ja huhut jäävät elämään.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Huuiiih! Mitä tekisimmekään, jos emme saisi koskaan tietää murhan yksityiskohtia. Minun mielestäni sivistysvaltiossa elävän ihmisen täytyy tietää, minne dildo tungettiin ja kuinka monta kertaa. Tai miten voin itse kuolla rauhassa, jos en saa koskaan tietää, kumpaa kaksikosta Tikka lopulta rakasti.
Minä olen vain ja ainoastaan pahoillani siitä, että tällaisia asioita tapahtuu. Ja tietysti Tikan miellyttävän julkisuuskuvan vuoksi järkyttävä kohtalo puhuttaa minua enemmän kuin jonkun vesalalaisen nistin kohtalo. Enpä sillä, haluaisin puolustaa elämää viimeiseen asti myös vesalalaisen nistin kohdalla.
On uskomatonta jos oikeudenkäynti ja sen yksityiskohdat salataan. Kyllä korkearvoisenkin mahdolliset sikailut on tuotava päivänvaloon. Tavallisen kansalaisen edesottamukset ja moraali punnitaan aina oikeudenkäynnissä, lain tulee olla kaikille sama.
Onko homoseksi tai erilaisten seksuaalisten mieltymysten ilmentäminen sikailua, jos se tapahtuu suljettujen ovien takana? Viittasit korkea-arvoisen henkilön sikailuun: Miten Tikka on oikeastaan sikaillut, jos hän on vienyt asunnolleen kaksi miestä vaikkapa seksin toivossa. Miksi haluat niin kovasti tietää, minne dildo on tungettu?
En minäkään tykkäisi, jos joutuisin katselemaan naapurien hässimistä. Fiksuna miehenä Tikkakin meni omaan asuntoonsa, eikä pitänyt orgioita vaikkapa keskellä Punavuorta. Ja tässä tapauksessa on muistettava, ettei kukaan meistä tiedä varmasti, oliko kolmikolla edes tarkoitus harrastaa seksiä!
Suotakoon ihmisille sentään seksirauha, niin homoille ja kinkyille kuin sinun ja minun kaltaisille tavisheteroillekin!
kun käyttää kahta prostituoitua kerralla.
Yhdenkin maksullisen käyttö on moraalitonta.
Kannatan avoimmutta. Nyt ei ole kyse enää pelkästään seksuaalisesta suuntautumisesta vaan laajemmasta kokonaisuudesta, huorissa käymisestä.
Ai huorissa käymistä? Onko se mielestäsi tavatonta, että tavalliset ihmiset harrastavat kimppakivaa? Käypä katsomassa laajemmin Suomi24 -foorumia ja etsi Ryhmäseksi -palsta. Siellähän ne ruutupaitainsinöörit hakevat pullukkavaimon lisäksi toista kivaa pariskuntaa 015-alueelta saunomiseen ja muuhun hauskaan. Eikä kukaan taida saada maksua. Sitä paitsi, prostituutiota ei ole vieläkään kielletty Suomen laissa.
Sinäkin tietysti edustat tätä junttiuden ruumillistumaa. Kolme naista yhdessä on oikein kivaa ja kiihottavaa, mutta kolme seksiä harrastavaa miestä ansaitsevat kuolemanrangaistuksen.
Maksullinen seksi on aina alistamista.
Parasta tässä jutussa on se, että vainaja ei ole tietoinen aiheuttamastaan kohusta.
Se homous on yksi lysti, mutta kun siirryttiinkin... Huh, huh
"Maksullinen seksi on aina alistamista"
Eikä ole. Asiakkaan kusettamista pahasti useinkin, muttei tätäkään kai alistamisena voi pitää. Kyllä ne naiset miestä pompottavat edestaas ilman rahaakin.
Kuka uskaltaa väittää satavarmasti, että kyseessä oli maksullinen seksi? Mitä tekemistä maksullisella seksillä ja Tikalla on keskenään?
Jos nyt oikein aletaan ennustaa, niin väitän että kaksi umpiheteroa huijaria on bonganneet Tikan, huijanneet hänet kämpille ja loppu onkin ollut menoa. Tästä taas näkee, kuinka jutut lähtevät liikkeelle. Yksi spekuloi prostituutiosta, niin joku Svea Regina alkaa esittää maksuseksiä varmana tietona. Jeij, kyllä äly pakottaa taas päätä.
Tämä keskusteluketju avattiin juuri homopiireissä liikkuneista HUHUISTA.
Huhuista minäkin jatkoin, sillä huhutaan nuorista itäprostituutiopojista.
(Kaksi alistustekijää vielä kaiken kukkuraksi.)
Voimme jatkaa ilmeisesti alkupuheenvuoron huhuteemaa vai onko aallotar toista mieltä ja hyydyttää koko ketjun?
Mitäpä, jos ei huhuta ollenkaan. Aivan tyhmää ja turhaa touhua. Näitä palstoja lukee yllättävän moni ihminen, joka ei ole sisälukutaitoinen. Sitten menee pari päivää, kun juorulehden vihjepuhelimesta joku tienaa 5000 euroa, kun on "tiennyt" Tikan harrastavan maksullista seksiä. Kannatan koko ketjun hyydyttämistä, sillä se on jo epäkorrektia edesmennyttä Tikkaa ja hänen läheisiään kohtaan.
Kyllä tässä saa makeat naurut vaikka asia onkin vakava. "Homopiireissä liikkuvista huhuista". Tää on todellinen kukkanen. Bu-ha-haa! Mitkä ihmeen homopiirit? Ihan varmaan joo "homopiireissä" liikkuu "huhu". Tosi villi meninki tässä keskustelussa - täällä ollaan jo maalailemassa vaikka mitä S/M-skenejä ja prostituutiokuvioita. Antakaa nyt oikeasti olla. Vaikka kyllähän itse ainakin arvelin, että juuri näitä tässä käy - alta aikayksikön tapahtumiin ollaan liittämässä vaikka mitä kummallisuuksia ilman että pohjalla on tiedon hiventäkään. Lopettakaa nyt näiden juttujen paisuttelu, sillä on aivan hyvin mahdollista, että koko kuviossa ei ollutkaan kyse yhtään mistään irstailuista.
Satavarmaa ei ole, todellisuus konstruoituu sosiaalisesti. Tylsää, myönnän.
On ymmärrettävää, että Tikan murhasta rakentuu tällaisissakin diskursseissa kuva maksullisesta seksistä. Melkein kaikki ihmiset elävät tämän tapauksen tiimoilta pelkän median antaman 'dis'-)'informaation' varassa. Minusta on luonnollista, esim. että jos iltapäivälehdissä, joita lukee miljoona ihmistä päivässä, kerrotaan seuraavankaltiainen asia, rakentuu kuva maksullisesta seksistä:
-Varakas 61 v. Tikka (vrt. 19 v. jonkinasteinen seuralainen tässä tapauksessa) tarjoili runsaasti alkoholia jatkoystävilleen (mikä voitaneen helpohkosti tulkita 'maksamiseksi' vaikka sen lisäksi ei esim. rahaa suoranaisesti käytettäisikään.
Ja itse asiassa olennaista tuossakin on vain se väite, että hänellä oli tapana tarjoilla avokätisesti alkoholia jatkoystävilleen on olennainen. Pelkän välttävän yleisluontoisen ihmistutkimuksen valossa on minusta mitä luonnollisinta, että yksi tuLkintalinka tämän jälkeen liittyy 'maksulliseen seksiin'.
Mikään ei perustu satavarmaan, havainto on 'teoriasidonnaista' (ml. 'konteksti- ja siis myös esim. kulttuurisidonnaista), todellisuus rakentuu sosiaalisesti. Äh, kuinka tylsää.
verilammikko heti ovella, joten eiköhän kyseessä liene murha ilman mitään orgioita. Mahdollisesti pakottaneet viemään asunnolleen käteisen toivossa, tauluja paljon hankalampi kaupata.
Toisessa tämänpäivän iltapäivälehdessä huoltomies kertoo sisäovessa ja ulkovessa olleen verijälkiä, jolloin ulko-oven avattuaan sanoi vainajan ystäville, ettei tämän pidemmälle mennä ja soitti poliisin.
Lehdessä nimenomaan kirjoitettiin, ettei haastateltu huoltomies nähnyt mitä asunossa oli, sillä väliovi oli kiinni. Kuinka kiinniolevan oven eteen kynnyksen yli syntyy verilammikko? Vain ja ainoastaan näiden palstojen yli-innokkaiden, toistensa postauksia siteeraavien vatipäiden tänne kirjoitellessa. Alkuillasta 29.5. joku tänne kirjoitti lukeneensa lehdestä, että verilammikko oli oven edessä. Hei hyvää päivää kaikille teille! Muistakaa lähdekritiikki.
Toisessa tämänpäivän iltapäivälehdessä huoltomies kertoo sisäovessa ja ulkovessa olleen verijälkiä, jolloin ulko-oven avattuaan sanoi vainajan ystäville, ettei tämän pidemmälle mennä ja soitti poliisin.
Lehdessä nimenomaan kirjoitettiin, ettei haastateltu huoltomies nähnyt mitä asunossa oli, sillä väliovi oli kiinni. Kuinka kiinniolevan oven eteen kynnyksen yli syntyy verilammikko? Vain ja ainoastaan näiden palstojen yli-innokkaiden, toistensa postauksia siteeraavien vatipäiden tänne kirjoitellessa. Alkuillasta 29.5. joku tänne kirjoitti lukeneensa lehdestä, että verilammikko oli oven edessä. Hei hyvää päivää kaikille teille! Muistakaa lähdekritiikki.
Lainaus näin: "Verta oli jo välioven luona niin, etteivät he menneet sisälle"
Onhan niitä jälkiä voinut olla ovessakin, mutta "luona" tarkoittanee lattiaa. "verta..niin.." tarkoittanee melko paljon eli todennäköisesti kuivunut? pieni lammikko, mutta missään ei lue, että väliovi olisi ollut kiinni.
Lehden mukaan Tikka oli tuttu näiden kahden nuoren miehen kanssa.
Olivatko tosissaan miesprostituoituja?
Tämän päivän IltaSanomissa kerrotaan Tikan matkailleen usein Thaimaassa, tuossa pedofiilien paratiisissa.
palveluitaan...tuskin ne muuten antaa persettään, homopiliään tai kielihoitoa vanhalle sedälle...ja miesten syntyperästäkin näin voisi päätellä!! He olivat HOMOHUORIA
Tuskin proffalla muutenkaan oli pulaa pikkurahasta...
Onpa hauska työpaikka tämä Hgin yliopisto. Arvostettu proffa paljastuu hurjistelevaksi hintiksi ja tietoturvapäällikkö pedofiiliksi. Jesh. Homoja täällä onkin paljon, sitä olen pitkään ihmetellytkin. Mutta ehkä seura tekee kaltaisekseen.
Ja nämä akateemiset ovat muka parempia ihmisiä kuin me alakastiin kuuluvat toimihenkilöt.
mistä tällainen tieto on peräisin? miksi homous tekis ihmistä toista huonommaks?
ylevä piirre ole. Vaikka olisi kuinka ja hieno ihminen yhdeltä puolelta, se että jos kerää nuoria homopoikia jutuillaan ja ryypyillään kotiinsa jatkoille, mikä sitten ON VOINUT johtaa kännipäissään olevien nuorten miesten ja vanhemman miehen sukupuoliseen kanssakäymiseen jatkoille, voitaneen jo sinänsä nähdä vastikkeellisena seksinä vaikka muita vastikkeita (esim. rahaa) ei sen lisäksi käytettäisikään. Sellainen on minusta hyväksikäyttöä ja elostelua minusta. Sitä en ainakaan minä tiedä, toimiko jokin yksittäinen henkilö tässä tapauksilla tällä tavalla.
Mikä ero on, jos proffa käyttää nuorina naisia, kerää niitä ympärilleen ja kutsuu kotiinsa? Onhan näitäkin julkisuuden henkilöitä nähty.
Tikka oli fiksu mies ja ikävä, että julkisuus on nyt tällaista, sanon minä hetero, jolle on yks ja hailee kuka ketäkin "rakastaa tai rakastelee" - lapset ovat eri asia!
Homous on geenivirhe ja se tekee homoista huonompia. Ei se Hooverkaan mikään hyvä ihminen ollut, vainohullu juonittelija ja murhaaja, vaikka osasikin käyttäytyä erinomaisen hienostuneesti kokkareilla.
mistä sulla tuollaista tietoa on, jota ei ole ainakaan kerropttu missään? Mielestäni kaikkein vähiten ylevää on puhua paskaa kuolleista ihmisistä!
kirjoittanut olevani ylevä tai pyrkimään ylevyyteen ?
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=123&conference=4500000000000476&posting=22000000016874683