Gmail

Mulla on ollut G-mail jo muutaman kuukauden, mutta yhtään jaettavaa invitea ei ole ilmestynyt? kaverille ilmestyi pari invitea jo muutaman viikon jälkeen. Eikä invitejä tule enää vai mikä mättää?
2255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

liittyy siihen vastaanotettavan postin määrän...? minulle niitä on ilmestynyt jo 100. käytössä ollut beta testin alusta saakka.

Äänestä
  • kutsuja jaetaan sattumanvaraisesti, eikä niihin voi millään tavalla vaikuttaa. Ei siis vaikuta postin määrä.

    Mäkään en ole saanut vielä yhtään kutsua, vaikka haluaisin niitä kavereille laitella :(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


köpökkä kirjoitti:

Mulla on ollut G-mail jo muutaman kuukauden, mutta yhtään jaettavaa invitea ei ole ilmestynyt? kaverille ilmestyi pari invitea jo muutaman viikon jälkeen. Eikä invitejä tule enää vai mikä mättää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu