duunia

Millonkas tulee toi uusi liikennelupalaki voimaan, jossa sallitaan ammattiliikenne ilman ko. lupaa alle 2400 kg pakuilla.
1677
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

oliko sellainen ,ettei oikeen sellasta niin kevyttä oikeen olekkaan? Oishan se Vespa tietysti,se kolmipyöräinen avolava tai kapelleilla,mutta onkos niitä enää myynnissä. Niin ja sitähän saa ookata kevyt mp kortillakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaille kirjoitti:

Millonkas tulee toi uusi liikennelupalaki voimaan, jossa sallitaan ammattiliikenne ilman ko. lupaa alle 2400 kg pakuilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu