Heinäkuussa 17 pv Pariisiin, vielä ei hotellia varattuna. Alueen olen miettinyt, että Operan alue olisi hotellille hyvä. Mutta kuinka viimetippaan uskallan jättää hotellin varaamisen via kannattaako ylipäätään vielä vetkutella vaiko jo varata?
Ajattelin, että onko silloin mahdollista saada halvalla huonetta.
Ja onko kellään vinkkiä hyvästä hotellista Operan alueella lähellä tavarataloja?
kannataako hotelli
9
1471
Vastaukset 9
- pariisiin menijä
heinäkuun puolessa välissä pariisiin saapuu Tour de France, joka tarkoittaa valtavaa yleisöryntäystä. minäkin voisin rynnätä silloin sinne! hotellit saattavat silloin täysiä. maaliin pyöräilijät ajavat champs-elyseellä sunnuntaina 23. Eli jos olet silloin kaupungissa, kannattaa miettiä missä liikkuu. hotelli kannattaa ottaa jo nyt ja operan alue on hyvä valinta. hiukan kallis (yli 100 euroa yö), mutta kaikki tarpeellinen pariisista käden ulottuvilla.
- heinäkuussa
Ollaan menossa tyttären kanssa heinäkuun 17-27 Pariisiin. Kiitos tuosta Tour de France vinkistä, enpä olisi tiennyt kyseisestä tapahtumasta. Sitten vaan etsimään hotellia. Tarjonta on vaan niin valtavaa. Ajatelin saada alle 100 yö ja olen joitain hotelleja jo katsellutkin. Olsko vielä hotellista vinkkiä kellään ja tuolta Operan alueelta. Muutkin alueet toki mahdollisia mutta sijainti Operan alueella on aika hyvä.
Täällä kaipailisin vinkkejä hotelleista ja muistakin alueista, tytär haluaa vilinän keskelle, itse voisin olla rauhallisemassa paikassa mutta mennään nyt lapsen ehdoilla. - hotellit...
heinäkuussa kirjoitti:
Ollaan menossa tyttären kanssa heinäkuun 17-27 Pariisiin. Kiitos tuosta Tour de France vinkistä, enpä olisi tiennyt kyseisestä tapahtumasta. Sitten vaan etsimään hotellia. Tarjonta on vaan niin valtavaa. Ajatelin saada alle 100 yö ja olen joitain hotelleja jo katsellutkin. Olsko vielä hotellista vinkkiä kellään ja tuolta Operan alueelta. Muutkin alueet toki mahdollisia mutta sijainti Operan alueella on aika hyvä.
Täällä kaipailisin vinkkejä hotelleista ja muistakin alueista, tytär haluaa vilinän keskelle, itse voisin olla rauhallisemassa paikassa mutta mennään nyt lapsen ehdoilla.Katso vaikka muutama rivi alempaa "Pariisi holellit..." ketjusta. Siellä mainitusta De Lausanne hotellista saat nuo 10 yötä 797 eurolla ja on Oopperan alueella oleva hyvä hotelli
- elokuussa Pariisiin
Menemme mieheni kanssa elokuussa Pariisiin, hotelli on Operan alueella, mutta hinta kahden hengen huoneesta on n. 70€/yö sisältäen peruutusturvan ja aamiaisen. Mun mielestä aikas edullienen kahdelata hengeltä.
Ehdottomasti kannattaa varata hotelli ajoissa, pikinmiten! Miksi odottaa? - Opera
elokuussa Pariisiin kirjoitti:
Menemme mieheni kanssa elokuussa Pariisiin, hotelli on Operan alueella, mutta hinta kahden hengen huoneesta on n. 70€/yö sisältäen peruutusturvan ja aamiaisen. Mun mielestä aikas edullienen kahdelata hengeltä.
Ehdottomasti kannattaa varata hotelli ajoissa, pikinmiten! Miksi odottaa?No nyt on hotelli varattuna, sain tuolta Operan alueelta Windsor Operan 3 tähden pikkuhotelli, hinta oli 875 € 10 yötä skandinaavisella aamupalalla. Varasin ebookersin kautta, jos olisin suoraan hotellista varannut niin hinta olisi ollut paljon korkeampi.
- WindsorO
Opera kirjoitti:
No nyt on hotelli varattuna, sain tuolta Operan alueelta Windsor Operan 3 tähden pikkuhotelli, hinta oli 875 € 10 yötä skandinaavisella aamupalalla. Varasin ebookersin kautta, jos olisin suoraan hotellista varannut niin hinta olisi ollut paljon korkeampi.
Edelliseen viestiin vielä lisäys, että kahdelta hengeltä kanssa toi summa. Mielestäni sijainti oli aika hyvä ja edullinen hinta. Oli erikoistarjouksena.
- Lilydee
Ehdottomasti kannattaa jo varata! Heinä-elokuu on Pariisissa sesonkiaikaa, joten kohta voi olla joitkut hotellit jo täynnä. Halpoja hintoja ei kannata odottaa, ei ne alene juuri tuon turistikauden aikana.
- WindsorOpera
Kiitos Lilydee mutta sinua edeltäneessä viestissä kerroin jo varanneeni huoneen Windsor Opera hotellista.
- heti pian
tossa hyvii linkkei hotelleihinhttp://itravelnet.co.uk/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️591100Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?171099- 82871
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)92798Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei21747Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k206650- 59641
Persujen Puhoksen retki
Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet219633- 105627
- 99582
Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille
Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html267511Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.102488Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto73471- 39434
- 5428
- 32422
Aika on tuonut järkeä
Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,42413- 47410
Persut eivät uskaltaneet tulla ulos
Bussiin jäivät https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7f9fc57-dca0-40b8-9cb1-156e5872dba9146394Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas20363