Just tultiin eläinlääkäristä ja 15-koiralla todettiin sydämmen vajaatoiminta. Lääkityksenä aletaan käyttämään fortecoria ja nesteenpoistoa. Nestettä kerääntynyt jo hieman keuhkoihin ja sivuääni sydämmessä aika kova. En tajua miten en ole huomannut/tajunnut aiemmin. Sydän kuunneltu viimeksi vuosi sitten, silloin ei vielä mitään. Onhan koira jo vanha, mutta tämäkö nyt on se sairaus joka lopullisesti vie... itku tulee. Miten teillä muilla on mennyt sydänvaivaisten koirienne kanssa?
Voi
itku
5394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
että useimmat ei huomaa tuollaista nopsaan,kas niitä pidetään vanhuuden oireina,mitä tietty toikin nyt on,lääkitys tepsii yleensä hyvin mutta koirakin on toki jo vanha joten rajallinenhan sen aika on mutta ken tietää,voi viipyä vielä ilonasi kauankin =)Pää pystyyn nyt.
Niinhän se runokin sanoo, hitto kun en kokonaan muista. Että "kumpa osaisin pitää kiinni / ja päästää irti / ajoissa". Eiköhän tuon koiran olisi jo parempi koirien taivaassa.
että oikeen 15 koiralla sama vika? Huono säkä.
15- vuotta on komea ikä. Tottakai kaikenlaista remppaa alkaa ilmetä. Eläkää päivä kerrallaan kiittäen jokaisesta uudesta aamusta.
kotona ni meil ol sekarotuinen joka söi koko ikänsä sydänlääkkeitä. Eli 12 vuotiaax kun piti lopettaa nisäkasvaimen takia joka levisi keuhkoihin ja muuallekin.