onko muilla iho "muuttunut" pillereiden lopettamisen jälkeen? itsellä on aina ollut hirmu kuiva iho ja finnejä/näppylöitä yks sileä toinen täällä jo ennen pillereiden aloitusta..nyt lopettamisesta on n.3kk ja ihosta tullut rasvainen ja kaulaa myöten naama kukkii.. eikä oo vielä ainakaan auttanu minkäänlaiset aineet..
pillereiden lopetuksen
jälkeen
5590
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Moi!
Sama juttu täällä. Lopetin pillerit viime heinäkuussa ja sen jälkeen on kyllä tuntunut, että finnit on lisääntyneet huimasti. Mut sit ku joskus toivottavasti tulee raskaaksi, niin sillon ne vaan ehkä lisääntyy...
Lopetin pillerit noin 5kk sitten. Minulla kans alkoi iho oireilla eli tuli finnit takaisin, mutta nyt tilanne on rauhoittunut, puhdistan ihoni kunnolla päivittäin. Ja mulla ihon kuntoon vaikuttaa vuodenajat eli iho oirehtii myös silloin. En ole raskaana.
Itsellä on päsähtänyt finnejä niskaan ja selkään. Naama nyt on suht normaalissa kunnossa sentään (toistaiseksi). Pillereiden lopettamisesta on nyt 3 kk ja kauhulla odotan, että missä tilassa se naama tuppaa olemaan muutaman kuukauden kuluttua...
Poolopaidat on mulla nyt sattuneesta syystä in :DD
juttu ku mulle kävi just päin vastoin.eli ei näy missään finnin finniä!tosin mulla on aina ollu hyvä iho.pillerit lopetin jo 9kk sitte.
pillerit (diane nova) kolme kuukautta sitten ja finnit sen kun lisii... Tai no kasvoissa ei nyt ole mitään kamalia muutoksia, mutta selkä ja niska! Mulla ei oo ikipäivänä ollu selässä finnin finniä! Mutta nyt!