Noniin kun minulla alkoi menkat vasta sunnuntain ja maanantaina välisenä yönä. Ja en ole uskaltanut kertoa äitille ja kamuille. Ja menen perjantaina kamulle ja me käydään uimassa niillä ja saunassa niillä! Eli voiko ne loppua ennen perjantaita ne menkat?!?! Auttakaa vinkkinä mitä teen. Pliiz!
auttakaa.. :(
Tyttö 12.
3435
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä ne melko varmasti ehtivät loppua jo sitä ennen. Jos ei niin sitten täytyy koettaa tamppoonia tai jos vuoto on jo siinä vaiheessa todella niukkaa niin selviät varmaan ihan ilmankin, mutta pidä saunassa omaa pepunalusta.
Ja voit ihan huoletta kertoa äidillesi että menkat on alkaneet :) äidilläsikin on ollut joskus sama tilanne kuin sinulla :) ja kaikilla naisilla on menkat :) siinä ei ole mitään hävettävää ihan luonnollinen asia joka tapahtuu jokaiselle tytölle jossain vaiheessa. Hyvää kesää :)
kiitos!