spl mt 1002

Tota oisin kytkemässä tota vahvaria ja ihan varmistukseksi kysyn että: GND on maa,mutta mikä on REM ja B . en jaksa alkaa kokeilee ja vaihtelee sulakkeita! kiitos avusta aparille.
2365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niin ja minkäkokoista/laista sulaketta suosittelette? Ilmeisesti se pitäs tuikata mahd. lähelle akkua...

Äänestä

Rem on herätejohdon paikka ja b on virtajohdon paikka, eli se kytketään akun napaan.

Sulake laitetaan johdonkoon mukaan. Sopivan johdon voit laskea autosoundin sivuilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


öhhöm kirjoitti:

Tota oisin kytkemässä tota vahvaria ja ihan varmistukseksi kysyn että: GND on maa,mutta mikä on REM ja B . en jaksa alkaa kokeilee ja vaihtelee sulakkeita! kiitos avusta aparille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu