Mistähän löytäisin kauppoja,joissa myytäis esim naamiointi tarvikkeita,ja muuta ei niin tavallista?Entä kumpi parempi:London Eye,vai paattimatka joella?
lontoon
9
801
Vastaukset
- ~~~
Muistaakseni olen jossain Camden Townin liepeillä joskus nähnyt jonkinlaisen naamiointitarvikkeita myyvän kaupan...
- Innu
London Eye oli okei yhden kerran mutta mielestäni ei ihan niin kalliin lipun arvoinen. Hienoja (ja halvempia) näköalapaikkoja on muitakin. Jos sinulla on aikaa, jokilaivamatka esim. Kew Gardensiin tai Greenwichiin on kiva. Lontoo näyttää aika erilaiselta joelta katsottuna. Viimeksi jokilaivan kapteeni piti lisäksi paluumatkalla hillittömän hauskan shown, jossa hän kommentoi omaperäisesti Lontoon nähtävyyksiä ja brittijulkimoita.
Kuten edellinenkin vastasi, valitsisin ehdottomasti jokiristeilyn. Maitse mentiin Greenwichiin ja tultiin laivalla takaisin. Joelta käsin tuli nähtyä Lontoota enemmän kuin vain keskustaa.
- oldengine.
oldengine kirjoitti:
Kuten edellinenkin vastasi, valitsisin ehdottomasti jokiristeilyn. Maitse mentiin Greenwichiin ja tultiin laivalla takaisin. Joelta käsin tuli nähtyä Lontoota enemmän kuin vain keskustaa.
Sorry väärä kohta.
- Mikko_
Joo, joelle menisin minäkin, esim. Greenwichin risteilylle. Jos haluat maisemia nähdä edullisesti korkealta, niin kävele The Monumentin 311 porrasta ylös ja näet maisemia. Hissiä ei ole, mutta portaat maksaa £2.5 henkilöltä.
http://www.londontown.com/LondonInformation/Business/The_Monument/2c17/ - alkuper
minkä firman paatti ja paljon maksoi?
- hinta
alkuper kirjoitti:
minkä firman paatti ja paljon maksoi?
Lontoon julkisen liikenteen jokilaivoilla Westminister-Greenwich edestakainen matka 9 puntaa. Pysähdyspaikkoja on useita pitkin joen vartta. TFL:n nettisivuilta on hyviä karttoja sekä aikataulut. www.tfl.gov.uk
- Distresser
Suosittelen London eyeta, jos sää on hyvä eli on kunnon näkyvyys. Käy varaamassa lippu etukäteen edellisenä päivänä, niin ei tarvitse jonottaa.
Paattimatkalta ei mielestäni näe oikein mitään paitsi joen reunan valleja. Mutta TravelCardilla saa kulkea myös tietyillä venereiteillä, esim. Greenwichiin, mikä sinänsä on elämys. Patikointi Greenwichissä ja illalla takaisin Docklands Light Trainilla pilvenpiirtäjien välissä mutkitellen. Pidä huolta, että pääset ekaan vaunuun, junassa kun ei ole kuskia, näkymät ovat mahtavat!- kaikille..
jo vastanneille.Otetaan vastaan muitakin idiksiä,mis kannattaa käydä,ekaa kertaa ku ollaan menos sinne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11586Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1021534Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2181012- 124859
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2797Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29770Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42761- 8749
- 65736