Kertokaa mulle...

...mitä hyvää on uudessa corollassa kun se on niin suosittu auto. Eihän corollassa edes mahdu istumaan saatika ovista kulkemaan!
3271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

On perhanan komee auto. Sportti viimeisen päälle.

Äänestä

Mutta minkäs sille voi jos Suomalaiset ovat vaatimattomia ja luonteeltaan ns. "laumaeläimiä" auton hankinnan suhteen. Olen jo aiememmin todennut nykyisen Corolla-version eli vm. 1997-> olevan sisätiloiltaan ahdas, ulkonäöltään mitään sanomaton ja ajettavuudeltaan alle keskitason. Lukekaapa vaikka parin vuoden takainen TM:n talviautovertailu. Corolla oli melkolailla häntäpäässä myös silloin eli varsinkin talvikelissä aika "rimpula" ajettava. Corolla on edullinen ja kohtalaisen kestävä, mutta kyllä autolta pitää vaatia muutakin jos työkseen ajelee. Omakohtaisesti voin sanoa, että edes etuistuimen säädöt eivät riittäneet 185cm:lle miehelle! Ja muotoilultaankin Corolla on kaikkea muuta kuin houkutteleva. Eikä edes vuonna 1999 vaihtunut etumaski paljon asiaa korjannut, sillä sivuprofiili on tosi aneeminen!

Äänestä

Toyota on japsien LADA, kaikki muut japsimerkit ovat parempia ja luotettavempia.
Kaverillani on vm -87 Mazda 626 2,0D, ajettu hieman yli 400 tKm. kansi vaihdettu ja alusta pari kertaa massattu normaali huoltojen lisäksi.
Ei ole tarvinnut "pellittää" niin kuin saman ikäisiä toyoja.
PASKOJA OVAT, SANO MANNEKIN KULKUNEUVONSA PÄÄSTÖISTÄ, sama pätee toyoihin.
Hävettäisi omistaa sellainen. YÖK!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Solakka 178cm kirjoitti:

...mitä hyvää on uudessa corollassa kun se on niin suosittu auto. Eihän corollassa edes mahdu istumaan saatika ovista kulkemaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu