Mistä kannattais ottaa vakuutus ja paljonko suurinpiirtein maksavat? Paljonko maksaa, kun jättää auton lentokentälle 10 päiväksi? Millä muulla kannattais mennä lentokentälle ja tulla takas? Kiitos jo etukäteen vastauksista!
Vakuutukset
kiitos!
4388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos matkustelet paljon, matkakohtaisia vakuutuksia ei juurikaan kannata ottaa. Tarkista jo olemassaoleva vakuutusturvasi! Itselläni matkavakuutus sisältyy normaaliin henkivakuutukseeni ja matkatavaravakuutus sisältyy kotivakuutukseen.
Lentokentän tai Lentoparkin tämän hetkisiä hintoja en tiedä, ne selviävät puhelinsoitolla.
Kannattaa tarkistaa, paljonko on omavastuu, noissa kotivakuutuksien matkavakuutuksissa.Itsellä oli omavastuu 800 mk,(anteeks' vanha raha),joten otin erikseen,kysele hintoja,itse otan aina Tapiolasta,koska siellä on kaikki muutkin,saa alennusta.
Lentoparkin hinnat ja muuta tietoa on täällä.
10 pv maksoi 31,50 €
http://www.lentoparkki.fi/
Aivan, omavastuun suuruutta kannattaa myös vertailla. Olenkin erittäin tyytyväinen omaan vakuutusturvaani. Vakuutus korvasi kaikki keväisellä Intian matkalla varastetut tavarat (mm. kameran). Matkatavaravakuutukseni ovamastuu on nolla euroa.
Itselläni on vakuutus joka on voimassa koko vuoden maksimissaan 3 kk matkaa kohden.Voimassa myös kotimaassa yli 50 km matkoilla.Tapiolasta ja hinta jotain 60 e.Tosi hyvä,viimeksi pikku operaatio Espanjassa maksoi n.4500 e.Omaa rahaa ei tarvinnut käyttää yhtään.