Onko kukaan...

..lukenu John Grishmanin (vai miten lie kirjoitetaan) kirjoja? Voisko sen kirjottajan uusinta kirjaa ajatella joululahjaks 18-v poikaystävälleni? HELPPPP! Onko ne kirjat hyviä?!
1227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No itse olen lukenut yhden, mutta vain yhden Grishamin kirjan, Partneri nimeltään. Jotenkii se ei kyl iskeny muhun ollenkaan. Musta se juoni junnas vähä paikallaan enkä oikein saanu tolkkuu siitä. Mut en toki yhden kirjan perusteella voi mennä lopullista tuomiota sanomaa.
Jos jotain romaania pitäisi suositella niin se olisi ehdottomasti Patricia Cornwellin kirjat. Etenkin poliisiromaani Herhiläispesä oli niin loistava et ei mitään rajaa!! Eli jos kundis pitää poliisiromaaneista niin osta se=)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jasmine kirjoitti:

..lukenu John Grishmanin (vai miten lie kirjoitetaan) kirjoja? Voisko sen kirjottajan uusinta kirjaa ajatella joululahjaks 18-v poikaystävälleni? HELPPPP! Onko ne kirjat hyviä?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu