autoksi nimitettyjä p***okja. Jenkki mondeo on se ainut oikea ato jla vkosi miäkin ajjajajaann. Kaikki jotka mutaa väittää on mondeo/tojo rules! Miksi tuodaan psakaa japaninenglannista tänne v**u
Ei halpasaksalaisia eikä erityisesti halpajapaninenglatilais
ei halpasaksalaisia eika engla
5487
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
osoittautuivat oikeaksi ainakin kir-
joituksesi perusteella.Nyt tiedän,
miksi jotkut ostavat autoja,mitkä
muut tietävät virheostoksiksi.
Kannattaa välillä laitella tuollaistakin paskaa tänne, jos joku sattuisi innostumaan ja vaikka kommentoimaan. Kovin onkin hiljaista ollut viime aikoina..
Toyota ei kuulu näihin halpismerkkien surulliseen sakkiin, kuten opel, ford ja vw. Ne ovat aitoja halpasaksalaisia, laadultaan, imagoltaan ja tekniikaltaan. Halpoja, vanhanaikaisia ja rumia.
En itse sen kummemmin Toyotasta perusta, mutta se ei kuitenkaan ole tuollainen halpamerkki jolle nauretaan.
Toyota on japsien LADA, kaikki muut japsimerkit ovat parempia ja luotettavempia.
Kaverillani on vm -87 Mazda 626 2,0D, ajettu hieman yli 400 tKm. kansi vaihdettu ja alusta pari kertaa massattu normaali huoltojen lisäksi.
Ei ole tarvinnut "pellittää" niin kuin saman ikäisiä toyoja.
PASKOJA OVAT, SANO MANNEKIN KULKUNEUVONSA PÄÄSTÖISTÄ, sama pätee toyoihin.
Hävettäisi omistaa sellainen. YÖK!
Kyllä toyota vetää aidosti pohjia mitä tulee laatuun ja kestävyyteen. Nykii ja pätkii , pikkuveljen -98 mallinen corolla ihan ruosteessa helmoistaan ja oven alareunoista.
Kesällä paklataan ja myyntiin menee.