Eka mopedisi

Joku tässä keväämmällä kyseli ekasta moposta. Silloin vastauksia tuli kovin vähän. Ajattelin kysäistä saman kysymyksen näin kesän kynnyksellä.

Eli mikä oli eka moposi?

Itselläni oli TUNTURI TRIAL. Se oli sopivasti piristetty, kulki noin 100km/h. Voi niitä aikoja ja kauhun hetkiä kun jarrut ei oikein riittäneet.
4618
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niin, siinä kuuluisassa Tunturi Trial MOPOSKOOTTERISSA oli huonot jarrut. Itselläni oli Solifer SM MOPOSKOOTTERI, ei sen jarruissa myöskään ollut kehumista.

Äänestä

ja siihen sai viidennen vaihteen ja 70 kuutioinen pytty ja moottorisaha kaasari pitkällä kurkulla.johan kulki!

Äänestä

mulla OLI SOLIFER SM 84 JOSSA OLI 75 PYTTY, 18MILLIN KAASARI, TEHARI,14 RISSA ,JÄYKENNETTY KYTKIN JA LASKETTU KANSI!!ON SSAAATANA KOVA KULKEEN JA KIIHTYYN

Äänestä
  • Oikeen mainostamaan rupeette kikkojanne! Älkää herranjestas viritelkö niitä värkkejänne noin tolkuttoman hengenvaaralliseen kuntoon!
    Moni on noilla tempuilla kuollu, ja samalla tavalla ku te ajatellu, että " ei mulle kuitenkaan mitään käy" tai "kyllä mä sen hallitsen"! Ja just sellaset jätkät pääsee hengestään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


möhkö kirjoitti:

Joku tässä keväämmällä kyseli ekasta moposta. Silloin vastauksia tuli kovin vähän. Ajattelin kysäistä saman kysymyksen näin kesän kynnyksellä.

Eli mikä oli eka moposi?

Itselläni oli TUNTURI TRIAL. Se oli sopivasti piristetty, kulki noin 100km/h. Voi niitä aikoja ja kauhun hetkiä kun jarrut ei oikein riittäneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu