Kirjoitit sinä olt kristus ym. Varmaan hauska olla kristus käy sinäkin kanittamassa. jotain täysikuun aikaan. Miten voit jotain kanittaa mikä ei ole ollut sinun omaisuuttakaan. Eikö se se ole varkaus vai onko se omasi takaisin ottamista ja kanittamista. En tiedä mitä tiedät en ole ajatustenlukija sinun täytyy olla.Mutta keskityppä välillä johonkin muuhunkin.Sillä asiat ei ole ihan niin kuin luulet ja tiedän sinun kanssa olisi kiva jutella. Mutta en usko että ajatuksemme koskaan kohtaa. Tiedän vielä jotain muutakin mitä sinunkin olisi hyvä tietää. Mutta varmaan sen tiedät sillä sinähän olet kristus.Vai AHMED AHNE en tiedä enkä pahemmin taida olla edes kiinostunut.Sinun täytyy olla hyvässä asemassa jos muistat 50 edellistä reinkarnaatiota.Minunlla ne on hiemän eri mallia. Oliko Nitzhellä jotain tietoa vai minkä vuoksi hän vietti viimeiset 13 vuotta kotonaan. Vai mikä se on onko se platonin ideoiden maailma vai joku muu filosofinen suuntaus vai onko se sinun sisäinen mantra vai onko se jooga, Buddhalaisuus, Krisna , Shamanismi ,satanismi , mikä tahansa en tiedä se voi olla jopa jeesus kristus jotain on sen tiedän ja uskon se löytyy jostain väliltä. Ihminen tarrautuu aina yhteen ja väittää tämä on oikein onhan se jos tietoa ei vertaa mihinkään muuhun jopa historia luetaan eri maassa eri tavalla ja sen kirjoittavat voittajat on vain jotain tietoa menneestä ja ehkä häivähdys tulevasta. Olisipa asia ollut toisin uskoisin. Sen vain sanon enpä ole ensimmäistä kertaa liikkeellä mitähän sekin lienee meinaa.Tiedät listan sanomattakin. Aina myöhästyy junasta vähän hyvä ettei myöhästy enempää. se jo kaduttaisi. Vaikka jos syntyisin uudelleen olisipa paikka tai jokin muu toisin. Huh tympäisee moni asia. Ainoa mitä on tapahtunutjoku herääminen ei ole edes niin ahdistava olla kun tietää. Joitain asioita haluaisi välttää viimeiseen asti. Mutta kaikki ei ole vältettävissä enkä kerro vain omaa tarinaa. Ihmiset ovat pahoja kunpa kaikki lopettaisivat väkivallan edes minuutiksi. ajan varmaan pitäisi pysähtyä omalta kohdalta olisin sen valmis pysäyttämään. Mieli on hieman hauras jos et seuraa aikaasi ja tunne ihmisiä hiukan paremmin. Yks neuvo älä juo olutta. Jotain rauhaa kai jotain hyvää on olemassa sen uskon.en jaksa kirjoittaa enempää kirjoitin aikaisemmin viestin. 28.5.06 olisipa joku asia toisin?!
beo wulfille ym.
andrei8
0
194
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.607869Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675941Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,745459Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot525335Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094657Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1102379Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41271Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61227Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401087Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471052