Nyt kansalaisadressia pystyyn Radio Cityn puolesta ja Susanna Huoviselle erovaatimus ministerin tehtävästä. Ainut kuunneltava hardrock-kanava (lähes) koko suomessa ja se sai kuolemantuomion valtion taholta. Todella törkeetä.
Radio City
Adressi
81509
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Laittakaapas nyt adressi pystyyn jos joku vaan osaa. Laitan siihen nimeni heti kun näen. City on Suomen ainoa hyvä kanava ja ainoa jota kuuntelen. Jos city loppuu loppuu myös minun radion kuunteluni.
http://www.laurisalovaara.com/service.cntum?pageId=103794
Swelcomin vastaava kanava tulee "korvaamaan" Cityn joten rockia kuuluu jatkossakin.
sen sijaan voisin kyllä allekirjoittaa heti adressin ShitNovan luvan perumisesta. aivan käsittämätöntä, miten ko roskakanava sai ainoan valtakunnallisen luvan!
No niinpä näkyy olevan ettei edes hakenut, höh. MTV3 vain uutisoi aiheesta että "jäi" ilman lupaa, josta väärinkäsitys. No eipä siinä sitten enää adressit auta, jos ei hakenutkaan lupaa.
Mitä hyvää siinä radiossa on/oli?? Juontajat joskus ok, mutta ihan samat teinirock-biisit soi joka päivä. Kyllä suppeaksi jää musiikkimaailma, jos niitä 40 ikivanhaa biisiä kuuntelee puoli vuotta.
SBS-Finlandin sivuilta poimittua:
"SBS Finland on toiminut radiotoimialan edelläkävijänä ja koko toimialan kehittäjänä perustamisestaan lähtien. Viimeaikojen kehityshankkeita ovat muun muassa Nokian kanssa yhteistyössä lanseerattu maailman ensimmäinen Visual Radio keväällä 2005 ja viime syksynä toteutettu TEKES-hanke, jossa pilotoitiin digitaalista radiota DVB-H-teknologialla. Toiminnan ydin on menestyksekkäässä paikallisradiotoiminnassa: Tampereen Radio 957, Turun Radio Sata, Oulun Radio Mega ja Radio Jyväskylä ovat paikallisia instituutioita, jotka elävät vahvasti mukana oman alueensa arjessa. Radio Cityn yhtiö haluaa palauttaa takaisin stadilaisille juurilleen aidoksi helsinkiläiseksi paikallisradioksi."
Kyllä cityn on ainut kanava, jota jaksaa kuunnella, ainut joka rokkia soittaa. "Teinirock" kolahtaa ainaskin tällä suunnalla, jos ei rokki miellytä voi aina siirtyä humppaan ;)
Radio Cityn alamäki alkoi siinä vaiheessa,kun se myytiin SBS-ketjulle.Kaikki hyvät juontajat mm. Jone Nikula,Njassa,Norppa,Uuge Kojola saivat lähteä.Soittolistaa supistettiin melkoisesti.
Toivottavasti uusi rock-kanava löytää hyvät juontajat,sekä soittaa rohkeammin kappaleita.