ELI kumpi on parempi bilepaikkana ollaan lähös kaveriporukalla tos kesäkuun aikana bulgariaan ja täs harkintamyssys et kumpaan sitä suuntais?! Eli aurinkoranta ja baarit tärkeintä ja mis parempi meno nuorille kolleille ;)
KUMPI PAREMPI SB vai GS...?
turist
71180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
suuntaa kyproksen agia napaan, siellä sitä menos riittää!
Eli oli puhe noista kahesta mikään vitun agiy napa kiinnosta!
ei pahalla, vaikkei kypros kiinnostakkaan niin agia napa on kyllä ehdoton menomesta, päihittää bulgarian menomestat mennen tullen.. mutta jos olette yli 25 v. niin suunnatkaa kultahietikolle, mutta jos alle niin paikkanne on siis sunny beach. Muuten olisimme menneet tänäkin vuonna kyprokselle mutta raha tilanne estää sen tällä kertaa, sillä bulgaria paaaaljon halvempi mesta. Mutta kyproksella olisi varmempi aurinko ja takuuvarma ibitza tyylinen meno, mutta kerta ollaan 2vko, niin eiköhän se aurinko näyttäydy meille bulgariassakin ja menoa löytyy varmasti. Mutta agia napa rulez, ehdottomasti!!! Niin tämä vain minun mielipiteeni... :)
SB on ihan huippu paikka! Lazur varsinkin kannattaa katsastaa jos haluaa bilettää kunnolla. Useimmat taitaa mennä SB:lle eikä GS:lle enkä ihmettele. Olin viime vuonna ja tänä vuonna uudestaan...taitaa tulla perinteeksi käydä siellä ainaki niin kauan kunnes rahaa tulee vähän enemmän. Ikä liikkuu siellä 17-25 vuoden paikkeilla suurimmaksi osin...on siellä nuorempaa ja vanhempaakin porukkaa. Oli kyllä hauskin reissu missä oon ollu ja kumoan kaikki vastalauseet siitä että sunny beach olisi muka huono matkakohde. Vaikka kaikillahan on oikeus omaan mielipiteeseen :)
KULTAHIETIKKO ON PAAAAAAAAALJOOOOON PAREMPI PAIKKA KUN SB!!! EHDOTTOMASTI HIETIKOILLE... =)
oon itse käynyt kummassakin paikassa ja tykkäsin enemmän sunny beachista.Olen 19-vuotias joten shoppailu,auringon otto ja biletys ovat etusijalla.Kultahietikko on paljon pienempi ja rauhallisempi paikka,kun taas sb:llä meno voi joidenkin mielestä olla liiankin villiä - mutta ei mun.onhan sb todellinen turistirysä mutta sellasesta kansainvälisestä meiningistä juuri tykkäänki eikä museoiden kiertely oikeen tahdo kiinnostaa.
olin muuten sb:llä viime kesänä ja nyt meen toista kertaa.Kultahietikolle en välttämättä menisi toista kertaa.Sb:llä on ehdottomasti parempi meno,minkä takia kaikki nuoret meneeki mieluummin sinne :)