Onko muillakin puhelin mykkänä!Neljään päivään ei ole toiminut.Vikailmoitus tety heti vian tultua.Ei taida Teliasonera enää välittää bisneksistään!
Lankapuhelimet taas mykkänä.
$oittaja
81102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Täh! Bisneksistä...heh heh. Eihän kellään oo enää lankaliittymää. Kännykkä on keksitty, törppö!
Lankaliittymä se on se joka toimii,Jos vain ei ole johdot maassa.
Kännyköillä ei tee paskaakaan, enkä halua olla jatkuvasti tavoitettavissa.Tietoinen valinta nääs.
jo sulla on kamee kapula
Ei missään.Enkä halua kaksoislaskutusta.
Telia Sonera on aikaa sitten heittänyt asiakkaansa heitteille. Muutama huru ukko enää suuauki ajelee pitäjillä.
Sonera on hyvä esimerkki yrityksestä, miten käy kun pääjohtaja yksin päättää asioista.
Yksin suurikaan johtaja ei osaa päättää ison yrityksen asioita parhain päin. Hyvä johtaja olisi sellainen, joka osaa kuunnella omia työntekijöitä varajohtajasta opiskelijakesätyöntekijöihin asti ja kaukaisinta asiakastaan tietysti.
Tämä johtaja-asia on Sonerassa tökkinyt pahasti jo kymmenen vuoden ajan ja tulokset on nähtävissa ja jo käsin kosketeltavissa.
Tällä hetkellä johtaja on Tukholmassa asti.
Sieltä on pitkä matka tänne, puhumattakaan Nuorgamin asiakkaan luokse. Johtaja on tuskin Helsinkiä kauempana käynyt Suomessa.
Jos täällä on linjat poikki viikon tai kaksi, ei siitä Tukholmassa jakseta murehtia.
Ei sillä ole liiketaloudellisesti mitään merkitystä.
Mitä siis voisi tehdä?
Tästä on nostettava iso HALOO eri medioissa. Meidän ääni ei muuten kuulu.
Onneksi nettiliittymäni ei ole Sonerasta. Onneksi on vaihtoehtoja.
Muistakaa tämä, Teliasonera on pörssiyhtiö, jonka tehtävä on saada mahdollisimman hyvä tuotto osakkeen omistajilleen!
ja ostaa osakkeita, niitä jäi vielä myyntiin, kommari, pthyi.
Minullakin on ollut puhelin vialla jo kolme viikkoa ja eivät jouda korjaamaan kun on kiireempiä hommia. Niinkun mainostivat aikoinaan että " ONKO ISÄ KOTONA " jos ei ois niin sitten varmaan korjaisivat ja silleen.
Niin siinä käy kun tehdään reppanoista johtajia niinkuin Sonerassa.