Varokaa!

Todelliset runonkirjoittajat, varokaa kaikkia nettien runopalstoja/keskustelupalstoja, muuttuneet jonkun/joidenkin sairaiden? toimesta pelottelu/uhkailu/herjaus/ilkkumispalstoiksi. "Runoilla" ja muilla.

Sinua/runojasi ja muuta sinusta riepotellaan netissä tapahtuvalla erityyppisellä, ilkeällä nettikirjoitteluilla!
6488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mutt ainakaan minä en tuntisi tulleeni riepotelluksi, jos joku säälittävä ressukka päättäisi takertua minuun

joka en juuri seuraa runopalstaa

Tavat ilmaista päässä olevaa reikää ovat kuitenkin lukemattomat, mikäs täällä avohoitolassa

Äänestä

Tätähän on jatkunut jo kuukausia - valitettavasti. Olen jo miettinyt kovempia toimia, mutta en missään nimessä aio toimia samalla tavalla kuin ns. kiusaajat. Kosto ei kuulu sanavarastooni.

Äänestä
  • parasta ole jättää häiriintyneet tyypit omaan rauhaansa?

    Millä sinä hoitaisit sellaista, mihin ei pysty psykiatrien, lääkkeiden ja yhteiskunnan varojen arsenaalikaan?

    Äänestä

  • Tuuliviiiri kirjoitti:

    parasta ole jättää häiriintyneet tyypit omaan rauhaansa?

    Millä sinä hoitaisit sellaista, mihin ei pysty psykiatrien, lääkkeiden ja yhteiskunnan varojen arsenaalikaan?

    En ole tämän ketjun aloittajan kanssa samaa mieltä, koska suurimmat runoilijamme ovat olleet
    juuri psyykkisesti sairaita, kuin kirjailijamme,
    tai ainakin vahvasti alkoholisoituneita.

    Jos runous on reitti selvittää aivoja suotakoon
    se ihan jokaiselle, tosin teidän laisianne
    nipottajia löytyy joka paikasta tosi tai virtuaali elämässä,,, ohja anna kaikkien kukkien
    kasvaa!!!

    Äänestä

Julkisella kirjoittelulla on aina vaaransa. Hulluista on turha välittää.

Äänestä

paskasivuja kaikki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huomio! kirjoitti:

Todelliset runonkirjoittajat, varokaa kaikkia nettien runopalstoja/keskustelupalstoja, muuttuneet jonkun/joidenkin sairaiden? toimesta pelottelu/uhkailu/herjaus/ilkkumispalstoiksi. "Runoilla" ja muilla.

Sinua/runojasi ja muuta sinusta riepotellaan netissä tapahtuvalla erityyppisellä, ilkeällä nettikirjoitteluilla!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu