Onko kellään ideoita, minkä kivan, pienen lahjan voisi antaa ala-asteen kivalle opettajalle lahjaksi kesäloman alkaessa?
Ainaiset kukat ei oikein mielestäni ole välttämättömät.
Antakaa vinkkejä lahjoista, jotka sopivat sekä mies- että naisopelle.......
Opettajalle joku kiva pieni lahja.....
9
1269
Vastaukset
- Kymmenes kevätjuhla
Varma vihje, mikä AINA saa muut opettajat/oppilaat
hieman vihreiksi :)
Arabian joku uutuus muki kauniisti paketoituna.
Kesämuki, muumit tms. - 5-kymppinen
Miksi ihmeessä opettajille pitäisi lahjoja viedä kun koulu päättyy?
Suurin osa opettajistakin on sitä mieltä, ettei lahjoja tarvitse tuoda.
Ja sitten on tietysti niitä vanhempia, jotka käskevät lastensa viedä lahjan opettajalleen, että voivat sitten pitkin lukukautta neuvoa opettajaa ja haukkua tätä, jos oma lapsi ei pärjääkään koulussa.- pientä..
Jos on naispuolinen opettaja niin ostaisin pienen korin johon mukaan esim.kaksi mukia,kynttilöitä,jotain maustekahvia(suklaa on erittäin hyvää),ym.kivaa.Ja nämä varmasti löytyy tarjoustalosta erittäin halvalla.Kahvia saa ainakin leipomoista,seppälän vieressä olevasta.
Mies opettajalle ostaisin esim.kirjan,jos vaikka harrastaa jotain niin sen pohjalta on hyvä lähteä miettimään.Miehelle on hieman hankalampi keksiä=) - pervoa..
pientä.. kirjoitti:
Jos on naispuolinen opettaja niin ostaisin pienen korin johon mukaan esim.kaksi mukia,kynttilöitä,jotain maustekahvia(suklaa on erittäin hyvää),ym.kivaa.Ja nämä varmasti löytyy tarjoustalosta erittäin halvalla.Kahvia saa ainakin leipomoista,seppälän vieressä olevasta.
Mies opettajalle ostaisin esim.kirjan,jos vaikka harrastaa jotain niin sen pohjalta on hyvä lähteä miettimään.Miehelle on hieman hankalampi keksiä=)kyllä se vaan on niin, että kynttilöiden antaminen opettajalle on hieman liian pervo idea!
oli sitten opettaja vaikka vanhapiika. - 5-kymppinen
pientä.. kirjoitti:
Jos on naispuolinen opettaja niin ostaisin pienen korin johon mukaan esim.kaksi mukia,kynttilöitä,jotain maustekahvia(suklaa on erittäin hyvää),ym.kivaa.Ja nämä varmasti löytyy tarjoustalosta erittäin halvalla.Kahvia saa ainakin leipomoista,seppälän vieressä olevasta.
Mies opettajalle ostaisin esim.kirjan,jos vaikka harrastaa jotain niin sen pohjalta on hyvä lähteä miettimään.Miehelle on hieman hankalampi keksiä=)On kiva saada lahja, kun tietää että se on halvalla saatu. Senhän voi sitten viedä vanhalle tädille tai sedälle, kun lähtee lomamatkalle.
- sun mielestä
pervoa.. kirjoitti:
kyllä se vaan on niin, että kynttilöiden antaminen opettajalle on hieman liian pervo idea!
oli sitten opettaja vaikka vanhapiika.kynttilät voi olla pervoa? haloo puupää!!!!
- Oppilas itse
Annoin teleskooppimakkaratikun, sinappia ja Olut-tölkin.
Edullinen pieni lahja, ja opettaja oli mielissään..... - anna omena
anna omena
- Piho
Minä olen opettajana saanut hyvin monenlaisia lahjoja.
Kukkien lisäksi, joita yleensä tulee liikaakin, on tullut mukeja, pienoismalleja, kynttilöitä, keksejä, suklaata, teetä, kahvia, viiniä, konjakkia, solmioita, kirjoja, koriste-esineitä ja lahjakortteja ravintolaan.
Varmaan muutakin, mutta nuo nyt tulivat ensimmäisenä mieleen.
Jouko Piho
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t643950- 332301
- 402174
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin171731Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401572Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251502- 801467
- 1411206
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..221153Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901125