Onko teillä kaikilla vyötärömitat hyvässä jamassa, jos terveyskeskuksessa mitataan? Nykyään siellä nimittääin tehdään sitäkin!
Voin sanoa, että minua ei kehuttu! :-(( Apua.
Pitää nyt tosissaan ruveta kuntoilemaan. Onko
hyviä vihjeitä, miten se lähtee parhaiten (mieluiten ilman tuskaa!!;D)
Voin sanoa, että minua ei kehuttu! :-(( Apua.
Pitää nyt tosissaan ruveta kuntoilemaan. Onko
hyviä vihjeitä, miten se lähtee parhaiten (mieluiten ilman tuskaa!!;D)
Vastaukset 21
Vanhimmat
Jos läskejä meinaat, niin ne lähtee kun pidät oikealla hetkellä suusi kiinni. Helppoa kuin mikä.
..tosi hyvä myös. ;)
Ja minä ehdotan, että älä käytä koko kesänä sähköä mihinkään.
paitsi olen painooni nähden 10cm. liian lyhyt???
vyötärö kun sappikivet todettiin eli liikapaino ja vähäinen liikunta.Naisilla keski-iän jälkeen tuleva sairaus ja aika monella.Kipu on sitä luokkaa että mielummin elän nälässä.
ja keinuttelet niin että vatsalihakset saavat liikettä...joka päivä!
ja sopiihan se muutenkin tähän ikään ;DDD
...tuskaa jos on jonkun verrankin liikaa mittaa.
Mulla on 85 cm miltä kuulostaa.??
on 83cm ja pituus 180, paino 71; miltäs kuulostaa...
..mutta ei ole varmaan ilman tuskaa tullut jos et ole perinyt sitä suvultasi ??? Sekin on kyllä mahdollista
niinkuin liika mittakin.
teillä menee hyvin! ;-)
Olen ajatellut ryhtyä painonvartijaksi ja kuntosaliasiakkaaksi ja toivon mukaan ensi vuonna minullakin on "ei oo'ta" millä mällätä!
Onneksi olkoon mittoillenne! Perässä tullaan!
Jos vielä ostat jos ei ole 10€ kävelysauvat niin pääset ulkoliikuntaan joka minun mielestä on parasta tämänikäisille ihmisille ja säännöllisyys on tae paremmalle kunnolle.
Minun mielestä nuo kaikki painonvartija hommat ovat vähän huuhaata mutta kaikkia kannattaa kokeilla,jos niistä saa apua.
TERVETULOA KUNTOILIJOIDEN JOUKKOON JA HYVÄÄ KESÄÄ!!
vatsalihasten harjoittamiseen on päivittäinen
palstoilla käynti
kohdata haasteellisia kommentteja,
kerätä tarpeellinen adrenaliini
jonka avulla suoritat mitä ihmeellismpiä suoritteita ja kotityötkin hoituu huomaamatta
sitten
vain keksimään hauskoja vastineita ja NAURAMAAN
NAURAMAAN
näin irtoaa erinäiset kuona-aineet ( hiki ja kyyneleet) joka edesauttaa hyvien hormoonien erittymistä ja saa muskulaarisi liikehtimään,
etenkin vatsalihakset
ja rasva palaa!!
ovat todellakin sallittuja, jos vatsalihakset saavat kyytiä! Eikun nauramaan. Minä luin yhtenä iltana niin hauskaa kirjaa, että nauroin ääneen yksikseni ja kyyneleet valuivat. Nauruni kuului varmaan naapuriinkin!
Syö vähemmän, kuluta enemmän.
tepsivä keino. Jumppa kyllä parantaa lihaskuntoa, mutta läskikerros niiden päällä pysyy samana, jos ei ruoka-annoksia pienennä.
paitsi koossa, se on 38.
Pituus 160 cm. paino 60 kg vyötärön ympärys 60cm.
ikäkin on pikkuista vajaa 60 ja se toki vaihtelee, muut mittani ja numeroni tahtoisin säilyttää. Iästäni jopa antaisin puolet pois, mutta minkäs teet, kun vuodet vain vierivät.
kirppu..:)
mutta pippurinen taidan ollakin:-D
Oletko sinä rotevampaa sorttia?
Älä vastaa, jos koet, että kysymys oli liikaa
henkilöön menevä ja tunkeileva!
kun joo, 167, ähhhhhhhhhhh 68 - ei vyötäröä eihän..liis :) - enkä mie ole mitannu sitä ..eilen..:D
kunhan olen käynyt tänään lenkillä, joohan.:)
Pippuria löytyy täältäkin, vaikken iiiihan pieni olekaan..:/
Miten ihmeessä tuolla painolla voi olla 60cm-vyötärö? Itse olen 163-senttinen ja 61-kiloinen. Vyötäröni on kuitenkin 80-cm, ja minullakin sentään on vyötärö.
Kyllä nyt on hankittu kuntovälineitä: sauvat, jumppakeppi, puntit, steppilauta, kuminauhat, hyppynaru, gym-stick video, ja tietenkin tuo vanha, rakas polkupyörä. Ja kirja:"Kuntoon kotona", jossa on mainiosti hyvin paljon erilaisia liikkeitä eri välineillä.
Että miksi hankin noin paljon? No, ettei mene pitkäveteiseksi! Pitää saada tarpeeksi vaihtelua, muuten tiedän, että kyllästyn viikon päästä ja kaikki lopahtaa!
Nyt alkaa uusi elämä. (Ettei vaan mene stressin puolelle...) Ainakin hyvää tahtoa riittää, joten kyllä tässä kovasti ainakin yritetään pysyä poissa sairaustilastoissa tulevaisuudessa!