ulkomaille?!

Miten täältä Suomesta pääsisi ponnahtamaan ulkomaille. haluaisin valokuvaajaksi esim ranskaan. kellään kokemuksia?
3266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yksinkertaist se on.
- koulutusta julmetusti
- monta suurta hyvää näyttelyä
- No jos noista ei apua niin eikös se Finnair se kaiketi vie myös ranskaan. Ja sitten ei muuta kuin kamera käteen ja olet ranskassa valokuvaaja : )

Äänestä
  • ihan ekaks mee yrittäjäkursseille.
    sit hommaa tuttavapiiriisi juristi ja loppua ajatellen lekuri

    sit mieti miksi tai miten olisin parempi kuin muut.
    Yrität kaliffiksi kalliffin paikalle :)

    Äänestä

Miksi sitä pitäisi "ponnahtaa" erityisesti ulkomaille?
Onko siellä mielestäsi jotenkin suvaitsevaisempi ilmapiiri, vai mikä?
En oikein jaksa uskoa että kilpailu paikasta auringossa olisi ulkomailla sen helpompaa kuin suomessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haizuli kirjoitti:

Miten täältä Suomesta pääsisi ponnahtamaan ulkomaille. haluaisin valokuvaajaksi esim ranskaan. kellään kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu