Älä katso

Älä sano,milloin lähdet
sillä sitä minä en halua kuulla

Mene vain hiljaa ja älä taaksesi katso

Sillä siellä näkisit vain silkkaa toivottomuutta
3299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Riipaisevaa luopumisen tuskaa. Kai sen aistii siksi, että tuntee samalla tavalla erästä kohtaan itsekin - vai lasketaanko edes miksikään luopumista sellaisesta, jota ei olekaan?

Hyvä runo.

Äänestä
  • riitikko K.riitikon sukulainen
    ?

    Äänestä

siinä oli tunnetta mukana,
ehkä se teki siitä niin hyvän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saunatontttu kirjoitti:

Älä sano,milloin lähdet
sillä sitä minä en halua kuulla

Mene vain hiljaa ja älä taaksesi katso

Sillä siellä näkisit vain silkkaa toivottomuutta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu