hups sinne meni

millä ohjelmalla voi palauttaa roskiksesta postettuja tiedostoja ? auttakaa nopeesti
3200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei niitä voi enään palauttaa jos olet roskiksen tyhjentänyt. Ole varovaisenpi ensi kerralla.

Äänestä

Netissä on ollut "ilmaisessa" jaossa, abandonwarena kunnes valmistaja ärähti asiasta, jaossa powerquestin "Lost and found", joka osaa palauttaa vain fat16 ja fat32-osioilta. Myös muilla apuohjelmien valmistajilla on vastaavanlaisia ohjelmia:

Nästä ei ole omakohtaisa kokemuksia, vain googletuksen tuloksia:
http://www.dtidata.com/products_ff_undelete.asp
http://www.savemyfiles.com/fastfile.htm

Eikös dossissa ollut jokin undelete-käsky?

http://www.google.com/search?num=50&hl=fi&ie=UTF-8&oe=utf-8&q=recovery lost data&btnG=Google-haku

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hätäri kirjoitti:

millä ohjelmalla voi palauttaa roskiksesta postettuja tiedostoja ? auttakaa nopeesti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu