PRAHASSA 2vko:a

Missä asua?

Mitä suosittelette?:)

Katselin hintoja, ja aika kalliita ovat hotellit... Emme halua hostelliin, vaan oman huoneen/huoneiston jossa oma suihku, joka on siisti ja lähellä keskustaa.

Voisimme vuokrata myös jonkun asunnon pariksi viikoksi, sehän on yleensä halvempaa...?

Ja tosiaan, viiden tähden tasoa hotellin ei tarvitse olla, mutta on aika kallista jos lähemmäs tuhat euroa maksaa parin viikon hotelli majoitus kahdelle...!(Netistä katselin hintoja) Kun miettii että sillä maksaa Suomessa jo parin kuukauden vuokran...;)

Onko kenelläkään mitään linkkejä, missä olisi halpoja hotelleja/mistä voisi kysellä huoneistoja? Myös B&B majoitus kelpaa, jos paikassa on ns."oma rauha", eli talon väki ei kyttää monelta illan riennoista kotiudumme jne. Ja tosiaan, oma suihku&vessa ehdottomasti...;) Ja sijainti keskustassa/sen tuntumassa
--->kävelymatkan päässä.

KIITOKSIA jos joku ihana ihminen jaksaa vastata...!!!:)

2

674

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yks..

      Laita googleen hakusanaks www.pragueshotels.cz...sieltä löytyy vaikka mitä ja kaiken hintaisia.Ovat tosi ystävälisiä ja auttavaisia kysyt nyt sit mitä vain, esim. vaihtoehtoja huoneistoista. Laita vaik joku hinta ni sen mukaan kattovat mitä tarjoavat.Olette kuitenkin 2vko ni alennustakin voi tulla jos vaan kysytte. Apartment Myslikova on ainakin hyvä mut ehkä liian iso kahdelle mut on paljon muitakin vaihtoehtoja, keskustan tuntumassa hyvällä paikalla! Suosittelen. Elokuun lopussa taas mennään.

    • aulikki1

      Prague apartments ja saat sivun täydeltä osoitteita, joista valita. Suosittelen, että varaat aikaa ja kärsivällisyyttä ja aloitat antoisan surffailun. Prahassa tuntuu olevan todella runsaat valikoimat eritasoisia huoneistoja vuokrattavana. Siis sellaisia "lomahuoneistoja". Eri saittien kautta niillä on eri hinnat! Joten älä ota ensimmäistä tarjousta. Jos löydät kiinnostavan niin etsi sitä muutaman haun kautta ja saatat saada sen paljon halvemmalla. Huoneistot ovat hyvillä paikoilla ja kuulemma hyvätasoisia ja siistejä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      71
      4166
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2381
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2234
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      19
      1756
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1622
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1512
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      81
      1496
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      146
      1262
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1173
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1135
    Aihe