Paras palvelu?

Kysyisin elementtitehtaista jotka tekevät elementtejä asiakkaan piirustuksista:
jos unohdetaan hinta, niin kenellä on paras palvelu? Siis että aikataulut ja sopimukset pitävät, virheet korjataan huolella ja ripeästi(tai niitä ei mielellään hirveästi tehdä), pystytys sujuu, tehtaalle saa tarvittaessa helposti yhteyden jne... Laadun pitää olla tietenkin myös hyvää, mutta käsittääkseni kaikki tehtaat myyvät enemmän tai vähemmän samaa tavaraa?

Olemme tekemässä 155m2 (h-a) mansarditaloa kantahämeeseen.
61761
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Itse pähkäillään samassa vaiheessa. Luonnokset on kasassa ja arkkitehti piirtää kuvia näinä päivinä puhtaaksi.

Meillä tulossa kaksikerroksinen talo, jossa avaraa tilaa ja alakerran lattiataso porrastettu. Huonekorkeus 2,40 m --> 3 m, kohtalaisesti lasipintaa jne. Huoneistoala noin 170 m2.

Olen viime päivinä miettinyt, että elementtiratkaisu ei taida olla meidän tapauksessa viisain? Taitaa tulla ainakin kalliiksi, ja miten nuo elementit taipuvat vaatimuksiimme?

Äänestä
  • kokonaistoimituksessa ei ole ongelmaa. Tuntuu onnistuvan talo kuin talo.

    Äänestä

Tuo kuulostaa Jukka-taloilta.

Äänestä
  • täyttämään? No ehkäpä se Kanta-Häme rakennuspaikkana voisi sopia. Muuten ei löydy yhtäläisyyksiä.

    Äänestä

  • Jukka-talo kykenisi kirjoitti:

    täyttämään? No ehkäpä se Kanta-Häme rakennuspaikkana voisi sopia. Muuten ei löydy yhtäläisyyksiä.

    Tekee mimmosen vain haluat,ja tekee sen myös hyvin.

    Äänestä

itse teimme jukka-talon joka oli malliltaan perusmökki ja hinnaltaan tingitty että en tuskin hirveesti talotehdasta rikastuttanut.
mutta rakentamisen aikana tuli muutamia mutkia matkaan esim: osalle taloa vääränlaiset kattotuolit jotka jo olimme kerenneet asentamaan mutta kun soitin asiasta jukkatalon yhteyshenkilöllemme otti hän asian hoitoonsa ja jukka-talo hoiti asian mielestäni mallikkaasti esim: toimitti uudet tuolit 2 päivän päästä ja maksoi aiheutuneet kulut muummuassa talkoomiesten turhasta työstä.

mutta usein saattaa asiat johtua ihan henkilöistä kenen kanssa joutuu asijoimaan eiköhän joka firmassa ole hyviä ja huonoja duunareita :o/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä tehdas kirjoitti:

Kysyisin elementtitehtaista jotka tekevät elementtejä asiakkaan piirustuksista:
jos unohdetaan hinta, niin kenellä on paras palvelu? Siis että aikataulut ja sopimukset pitävät, virheet korjataan huolella ja ripeästi(tai niitä ei mielellään hirveästi tehdä), pystytys sujuu, tehtaalle saa tarvittaessa helposti yhteyden jne... Laadun pitää olla tietenkin myös hyvää, mutta käsittääkseni kaikki tehtaat myyvät enemmän tai vähemmän samaa tavaraa?

Olemme tekemässä 155m2 (h-a) mansarditaloa kantahämeeseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu