Olen muuttamassa uuteen kotiin,siellä ei ole makkarissa ennen ollut tapetteja nyt on aikomuksena laitattaa.Asunto on rivitalo,muutama seinä on levyä ja osa tavallista (kiviseinää)kuten normaalistikin.Pitääkö mitään pohjatöitä tehdä kun seinät ovat ehjät siis tarkoitan pesuhommia jollain erikoisaineella?
Tapetointia
kysyvä nainen
1
551
Vastaukset
ovat ehjät ja puhtaat niin ei tartte alkaa jynssäämään millään aineella. Jossain suhteessa olis hyvä vetästä pohjamaalilla seinät ennen kuin tapetoit, mutta jos maalipinta on hyvä seinissä ei sitten tartte.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain14310308Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-739867Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1056859Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2145302- 1735009
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1634182- 822691
- 1702651
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662491- 592321