The suonenjoki teacher asked the students to bring one electrical appliance for "Show & Tell," and the next day every kid had something.
The teacher asks Sirpa: What did you bring? "I brought a Walkman."
"And what is it for?"
"You can listen to music with it!"
"That's nice Sirpa. What did you bring Kauko?" "I brought a 'lectrical can opener, it opens cans!" "Well done, Kauko.
Umm, Sari, I see you didn't bring anything!" "Yes, I did. It's in the hall."
So the entire class goes into the hallway.
"Umm, Sari, what is that?"
"It's a heart / lung machine hospitals use to keep your heart going."
"Whoa. What did your father say about you bringing this?"
"He said, 'AAAARRRGGGH!!!'"
Vempaimet
jusa_
1
1289
Vastaukset
- eipä
oeikkein savonmurteelta vaekuta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1062981Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1542106IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl632072Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al381749- 1461430
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha624986- 99880
- 50744
- 77723
- 55707