Palstalle pitää saada seriffi, joka olisi aktiivinen, tietää RuneScapesta paljon, ja olisi vielä kerran AKTIIVINEN! Palstalle tulee päivittäin kymmeniä klaani/hahmon myynti-ilmoitusta. Itse pyydän Irezumia tai jalopeenoa ryhtymään sefuksi. Mutta, ellei aikanne riitä, niin hommaan ryhtyköön joku muu.
Ja vielä; pyydän että ÄLKÄÄ tehkö niitä klaaneja. Liittykää muihin klaaneihin taikka jos todellakin haluatte johtaa, niin pyytäkää jonkun klaanin johtajalta varapomon virkaa tai jotain.
One more thing.. Kuinka moni palstalla käyjistä on memberi/tulee olemaan? Minulle tulee membu n. viikon sisällä, jos hyvin käy. Memberit; onko tuo Construction Skill kuinka hieno/hyvä/mahtava, kuin kaikki sanovat?
Ja vielä; pyydän että ÄLKÄÄ tehkö niitä klaaneja. Liittykää muihin klaaneihin taikka jos todellakin haluatte johtaa, niin pyytäkää jonkun klaanin johtajalta varapomon virkaa tai jotain.
One more thing.. Kuinka moni palstalla käyjistä on memberi/tulee olemaan? Minulle tulee membu n. viikon sisällä, jos hyvin käy. Memberit; onko tuo Construction Skill kuinka hieno/hyvä/mahtava, kuin kaikki sanovat?
Vastaukset 18
Vanhimmat
no se on kallis taito.. kaikkeen tarvitsee paljon rahaa... talon hankinta maksaa 1k ja huoneet sun muut ovat hemputin kallista..
aluksi kun alon rakentamaan se oli siistiä ja upeeta mutta ei se loppujen lopuksi niin hirveän siistiä ja coolia ole kun rahaa menee ihan hirvittävästi
Jos haluat palstan seriffiksi;
Vaatimukset
-Meille tulee paljon hakemuksia ja hyväksymme vain todella hyvin perustellut hakemukset. Perusteluksi ei riitä se, että olet kyllästynyt toisten häiriköintiin.
-Sheriffiksi voit päästä vain, jos olet ollut Suomi24:n jäsen vähintään 4 kuukautta. Jäseneksi pääsee luomalla käyttäjätunnuksen ja ottamalla käyttöön esim. sähköpostin, treffit tai rekisteröidyn nimerkin Galleriassa
-Sinulla tulee olla Suomi24:n Galleriassa julkinen profiilisivu.
http://www.suomi24.fi/ego/c8/http://keskustelu.suomi24.fi/sheriffi/hakemus.chtml Ja linkki tuossa.
olen täällä VÄHINTÄÄN joka toinen päivä
vähintään palstaa pitää valvoa päivittäin..
itse en aio serriffiksi.. olen se (pappi xxx)
jalopeeno on aktiivinen, hyvä käytöksinen ja
muutenkin tietää riittävästi..ja kun seriffi tulee niin ensimmäinen operaatio on puhdistaa palsta turhilta viesteiltä..eikö?
"Pieni" kevät-siivous on paikallaan, minä selailen suomi24:n runescape palstaa joka ikinen päivä minkä kerkiän, runescapea pelaan saman verran, toisin sanoen, joka päivä samaan aikaan. :)
Kiitos kaikkien kannattajien. :)
Hyvää kesää kaikille.
jep en kyllä keksi mitään sanottavaa mutta.. jalopeeno on paras ehdokas seriffiksi..
ja jos joku haluaa että perustelen niin sitten tulee pitkä lista tarkkoja huomioita ^^
huonoja puolia en ole vielä jalopeenosta löytänyt..
tein hakemuksen
nyt en oo enää nimetön lukekaa nimettömät
sinusta ei ole seriffiksi..et ole ystävällinen etkä käy läheskään joka päivä palstalla.. muitakin syitä löytyy.. ja turha väittää sanomalla:no susta ei ainenkaan ole..
koska minä en aio rubeta seriffiksi..
olen joka päivä tai joka toinen. en tod. kirjoita jka päivä. olen parantanut huonot tapani ja lopettanut klaanini
ja olet myös ukon antelia:kun tuolla on visti sinun nimelläsi ja aihe on:anna ukon!!
vai olenko väärässä??
Sinulla täytyy myös olla 3-4kk vanha nimimerkki.
Viimesimpään ei oo viel vastattu.
lahha olis just täydellinen seriffi se tietää mikä on roskapostia ja mikä ei!! mä toivon että lahhasta tulee seriffi :)
Mä voisin kanssa tulla seriffiksi. Käyn päivässä vähintään 5 täällä. Joten olisin ainakin aktiivinen.
se on hyvä että käyt noin usein täällä mutta se ei riitä sun pitää tietää runesta aika paljon ja erottaa roskaposti vaikka se ei ookkaan kovin vaikeeta mutta ei niitä viestejä voi sen takiaa poistaa jos sua ärsyttää joku tyyppi!! mutta muuten hae ihmees seriffiks!!!! :)
Minustakin voisi olla sheriffiksi,käyn täällä noin 5-6 krt päivässä!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=105&conference=4500000000001287&posting=22000000016959916