Hartain toivomukseni on, ettei kotimaista potkupalloa näytettäisi jalkapallon MM-kisojen aikaan.
Muutenkin on lohdutonta katsella kahdenkymmenen rangaistusalueen sisällä toisiaan koiville ja ohi pallosta potkivien tunarien sähellystä esim. urheiluruudusta.
Kun sitten tätä räpellysöä tulisi väkisinkin verrattua taas kansainväliseen huippujalkapalloon, niin on vaikeaa ymmärtää, että joku näistä potkupallisteista saa oikein palkkaakin "työstään". Palkattaisiin niillä rahoilla vaikka lisää sairaanhoitajia.
Kaikkein parasta olisi tietenkin, jos kotimaisia pelejä ei koskaan ja lainkaan näytettäisi.
Adressi
5
397
Vastaukset
- parempi
jos kotimaista jalkapalloa ei edes pelattaisi.
- dibbadabba
Ovat potkupalloliigassa itsekin ymmärtäneet tämän ja siksi potkisliiga pitääkin taukoa MM-kisojen ajan. Eihän niitä pelejä kukaan menisi katsomaan edes vapaalipuilla, kuten nyt.
- futistietäjä
Tervetuloa joskus katsomaan Veikkausliigaa. Siellä on hyviä ja huonoja pelejä niin kuin kaikissa sarjoissa, mutta huono sarja se ei kokonaisuutena ole.
- old.man.river
Täytyy muistaa hei, että ne pelit pelataan olit sinä katsomassa tai et. Eikä pelit parane sillä ettei niitä näytetä tai katsota vaan se tapahtuu pelaamalla ja hankkimalla parempia alustoja ja pelaajia. Sitä taas edesauttaa katsominen eli huono peli paranee katsomalla.
- :)al1983:)
Moikka! Voiko 29v menestyy jalkapallossa taitoo riittää/nopeutta on ja kova haluu mut ei viellä missään joukkuessa? Kiitos kaikkista komentista :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1115307Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493412Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle923262Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku403146- 811857
450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1271585Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411580Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt311566Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1381264- 161159