Hyvää yötä

joskus haaveilen,
anna anteeksi.
saanhan pitää nämä,
pienet uneni?

:'(
2193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

"Joutilaan aivot ovat paholaisen temmellyskenttÄ"

Äänestä

enää nykyään pieniäkään unia omanaan pitää.Ja kun saapuu huommenilta lienee varmaan nääkin säket haihtuneet jonnekin.vain tyhjää tauluu tuijottaa saa,kun etsii itseään ja uniaan.Miten tähän on tultu,kuka katsoi uneni kun edes itse en nitä nähnyt,valvoin vaan enkä hyllua hurskaammaksi tullut vaikka seisoi vieressäni Hän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


C. Green kirjoitti:

joskus haaveilen,
anna anteeksi.
saanhan pitää nämä,
pienet uneni?

:'(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu