Masentaa, kun mulla on sellanen hölmön kuulonen ääni. Kaikkia aina tahtoo vähän huvittaa kun puhun. Surullista :( Eikä tosta ongelmasta pääse oikein mitenkään eroon. Muuten olen ihan tyytyväinen itseeni. Mut kun yrittää jotain selittää niin muita vaan huvittaa. Ja ei, vika ei ole puhetyylissäni tai muussa, ei edes äänenmurroksessa(joka on jo takana), vaan itse äänessä. Ikävä juttu josta ei pääse eroon :(
hölmö ääni
pikkupoika
5463
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
...sä oot Kimi Räikkösen pikkuveli.
Ei omalle äänelleen voi mitään. Ne, ketkä sinulle nauraa (tai miten nyt hupia ottaakaan), niin he ovat niitä hölmöjä. Ei ole mitään järkeä haukkua sellaisista asioista, mille ei todellakaan voi mitään.. Kyllä vielä löydät sen, kuka ei sinulle naura. Tsemppiä ja voimia :)
...asioista tarvi välittää. musta persoonallinen ääni on enemmänkin vahvuus kun nolostelemisen kohde.
Musta on ainakin ihanaa että jokainen ihminen on yksilö ja jokaisella on erilainen ääni.
sä olet sä ja puhut tasan niin kuin puhut, älä välitä muiden mielipiteistä. Ja jos välität, niin voin sanoas, että monet tytöt pitävät persoonallista puhetyyliä jopa söpönä.:)
Mulla taas on ihan hirvee ääni... Muutaman välikäden kautta sain mm. kuulla, että mulla on ihan hintti ääni, inhoon ääntäni
Tuli tuosta kirjoituksesta mieleen eräs poika koulustamme.. Tosin häntä en enää tule näkemään, kun koulutkin loppuivat ja silleen. Mutta joudun myöntämään, että itsekin hihittelin aina hänen puhuessaan, tosin hiukan eri syystä. Salaa pihkassahan sitä poikaan olen, mutta kavereiden ja itse tämän pojan/hänen kavereittensa vuoksi ei minkäänlaisesta seurustelusta olisi tullut mitään.
Aina asiat eivät ole niinkuin päälle päin antaa näyttää ;)