Hyvää kesää

Mikä parasta teillä on vain kk kesäloma mutta toisilla se on ympärivuotista.
5373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Meinasin pitää 6 viikkoa kesällä ja neljä viikkoa loppu vuoden aikana.

Äänestä
  • on tasan 365 päivää vuodessa vapaata , ja toiseksi ei taida olla sitäkään teikäläisellä koska vapaalla pitää käyttäytyä ja olla kuten poliisin pitää (siis pitäisi mutta 78 % laiminlyö tämänkin vaikka on valat vannottu ).

    Äänestä

  • Mutta mulla kirjoitti:

    on tasan 365 päivää vuodessa vapaata , ja toiseksi ei taida olla sitäkään teikäläisellä koska vapaalla pitää käyttäytyä ja olla kuten poliisin pitää (siis pitäisi mutta 78 % laiminlyö tämänkin vaikka on valat vannottu ).

    ole mitään tekemistä ko. asian kanssa. Sehän on "eettinen vala", ilman juridista pohjaa. Mainitsemasi asia löytyy kylläkin Poliisilaista. Vapaa-ajalla voi olla kuinka vain kunhan poliisin arvo ei siitä kärsi. Kuinka moni tietää kenenkäkin poliisi olevan, ilman ettei esim. rikosta tapahdu ja nimi löydy lehdestä.

    Äänestä

  • ei siis kirjoitti:

    ole mitään tekemistä ko. asian kanssa. Sehän on "eettinen vala", ilman juridista pohjaa. Mainitsemasi asia löytyy kylläkin Poliisilaista. Vapaa-ajalla voi olla kuinka vain kunhan poliisin arvo ei siitä kärsi. Kuinka moni tietää kenenkäkin poliisi olevan, ilman ettei esim. rikosta tapahdu ja nimi löydy lehdestä.

    Jo käyttäytymisestä.
    Niinpä eihän poliisilla ole mitään tekemistä minkään kanssa kun on mulkusta käyttäytymisestä kyse.
    Itse ainakin tunnistan oman paikkakunnan poliiseista aika monen ja osaan suhtautua sitten sen mukaan.
    Enkä tosiaan ole missään tekemisessä tai jos satun olemaan niin en ainakaan rakentavassa enkä yhteistyö hommissa vaan päin vastoin jos pystyn hankaloittamaan niin todellakin teen sen kuten tekevät työssäkin.
    Kun vielä tulee käytyä ja samalla suunnalla liikun kuin missä poliisilaitos sijaitsee niin siinä odotellessa nään naamat aika hyvin kun partiot lähtee liikenteeseen.
    Siviili asuiset tunnistaa miltei 100%:sti kun olemus hehkuu kuin jääkuutio ,kylmä ihminen on kylmä ihminen myös siviilissä eikä yhdestäkään poliisista saa luotettavaan kaveria tai tuttua itselleen.
    Aina suhtaudun todella varauksella kun vaan joudun siviilissä asoimaan tai harrastamaan vapaalla olevan poliisin kanssa. Epäluotettavanpaa ammattikunnan ihmistä saa hakemalla hakea ,mitä taas rikollisia tunnen niin monta luottettavampaa tunnen verraten poliisiin.Mitä luottoa saa niin kaikki on plussaa mutta jos poliisilta saa niin selkään puukotus on varmaa kun ollaan työssä eli veljeilyä tunneta jos ei veljeitävä ole poliisi.
    Kokemuksella kerron en mutuillen.

    Äänestä

Hyvä että joku nousee kuorestaan ja profiloi osaltaan täällä foorumilla kirjoittelevia marisijoita. Sosialismi-Suomi sallii loiseläjien olemassaolon. Valitettavasti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Mulkuille poliiseillekin kirjoitti:

Mikä parasta teillä on vain kk kesäloma mutta toisilla se on ympärivuotista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu