Joko TKS

olet palannut Keski-Karjalan matkalta? Oliko tiet kunnossa Porajärveltä pohjoiseen ja missä majoituitte.
2459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

TKS palasi pariksi päiväksi ja suuntasi sitten konkkaronkkineen Uralille, lienee jo Permissä tai ainakin melkein. Velikij Ustjugista viimeinen havainto. Tie Porajärveltä pohjoiseen Mujejärvelle oli huonoa, mutta ajokelpoista. VW Golfilla keskinopeus varmaan 30-40 km/h ja lätäkköjä piti kumisaappailla luotia että osasi löytää ajolinjoja. Ei siis kovin sujuvaa menoa. Repolan kautta emme menneet hitaan etenemisen, tiukan aikataulun ja masentavanpuoleisen ilman takia vaan suorinta tietä Porajärvi -Sukkajärvi -Mujejärvi. Emme siellä Keski-Karjalan läpiajomatkalla majoittuneet vaan lähtö Petroskoista oli 02:30 aamuyöstä ja saapuminen Kostamukseen noin 21:00 eli reilu 18 tuntia myöhemmin. Aivan non-stopia ajo ei ollut, muttei myöskään hirmupitkiä pysähdyksiä.

Äänestä
  • tiedoista. Pitänee mennä Repolaan vasta Mujejärven kautta, eikä Lietmajärven läpi poikkisuuntaa. Säätilanne tietysti vaikuttaa vähän asiaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


viena kirjoitti:

olet palannut Keski-Karjalan matkalta? Oliko tiet kunnossa Porajärveltä pohjoiseen ja missä majoituitte.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu