Osaisiko joku neuvoa mikä on asetuksissa vikana kun itselläni on telewell tw-ea 100b modeemi ja phnetin liittymä. Osaisiko joku neuvoa mikä laitteessa on vikana kun asetukset ovat tehty useita kertoja ohjeiden mukaisesti ja vpi ja vci (0 ja 100) arvot syötetty oikein ja laite ei silti mene nettii?
Onko phnetin asetuksissa jotain ylimääräistä mitä olisi tämän lisäksi laitettava?
telewell tw-ea100b ei löydä nettiä
6
1014
Vastaukset
- olacomp
oletko kokeillut uusia ajureita on saatavilla telewellin sivuilta
- -toivotonta-
Uudet ja vanhat ajurit kaikki kokeiltu. Ilmeisestikin asetuksissa se vika.
palaako adsl valo ? :) Tod näk palaa ja kun yrität uudistaa ip:tä mikä herja tulee. Jos olet kaikki tehnyt kokeile vielä toisella modeemilla jos sekään ei auta soita tekniseen tukeen ja tee vikailmoitus.
- -toivotonta.
FNN kirjoitti:
palaako adsl valo ? :) Tod näk palaa ja kun yrität uudistaa ip:tä mikä herja tulee. Jos olet kaikki tehnyt kokeile vielä toisella modeemilla jos sekään ei auta soita tekniseen tukeen ja tee vikailmoitus.
ADSL valo vilkuu ja toimii toisella modeemilla, eli vika on modeemissa
-toivotonta. kirjoitti:
ADSL valo vilkuu ja toimii toisella modeemilla, eli vika on modeemissa
näin arvelin että ei ole sinun hommista kiinni kun adsl-vilkkuu niin modeemihan etsii adsl-singaalia. Mutta hyvä ett toimi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv8212665Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan1711363- 514583
- 244297
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni164222Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv364030Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h573929No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol423752- 603490
- 423165