patong beach

Varasin tuossa matkan Patongille kolmeksi viikoksi.
Yksin olen matkassa, joten oisko jotain vinkkei mitä kannattaa ottaa huomioon reissuun lähdettäessä. Thaimaa ei tuttu entuudestaan.
Onko marraskuun puol väli hyvä aika lähtee sinne päin?
51213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

vaikka olihan siellä melkoinen juttu jonkin aikaa sitten ? marraskuussa ei kannata mennä sillä sadekausi on parhaimmillaan. Tammikuusta eteenpäin ilmat paranee ja matkat kallistuu...itse menen samaan paikkaan maaliskuussa. Oli muuten lehdissä että etsivät ruummiita kun tekevät elokuvaa shumanista ja se esitetään helmikuussa myös suomessa. Mielenkiintoista ?

Äänestä
  • Siis kustannusyhtiö etsii "näyttelijöitä" näyttelemään lähinnä Khao Lakkiin ruumiita ja tausta henkilöitä. Tarjoavat ulkomaalaisille 30e ja paikallisille 8e päivästä. Hieman haiskahtaa koko näytelmä.

    Äänestä

  • marraskuussa muka sadekausi pahimmillaan, höpö höpö, näytäppä lähteesi mistä moisen repäsit?

    marraskuussa saattaa sataa vielä rankastikin, tunnin pätkissä, mutta yleensä, siis keskimäärin viimeisen kymmenen vuoden ajalla ovat sateet millimetreissäkin mitattuna merkittästi "loppuneet" noin marraskuun puolivälissä. kuka muistaakaan viime joulukuun säät?

    olen itse ollut ainakin neljänä vuotena (en peräkkäin) marraskuussa phuketissa ja säät ovat olleet oikein hyvät sekä kuukausi muutoinkin oikein hyvä lomailuun... joulukuuhan on jo sitten auttamattomasti aina ryysis kuukausi.

    edellinen kirjoittaja luulee kirjoittavansa jostain mistä hänellä ei kuitenkaan ole kokemusta.

    Äänestä

mitä kohteestasi kerrotaan muilla foorumeilla.
Oletko jo tehnyt tämän?

Äänestä
  • Olen katsonut muilta foorumeilta tietoa sekä kysellyt paikasta.
    Matka alkaa 20.11 - 12.12.
    Eli kyllä siellä varmaan ihan hyvä sää on Suomeen verrattuna.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


wiiwi kirjoitti:

Varasin tuossa matkan Patongille kolmeksi viikoksi.
Yksin olen matkassa, joten oisko jotain vinkkei mitä kannattaa ottaa huomioon reissuun lähdettäessä. Thaimaa ei tuttu entuudestaan.
Onko marraskuun puol väli hyvä aika lähtee sinne päin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu