Fonttien hallinta

Kuinka hoidatte fonttienhallinnan OS X:ssä? ATM tarvitsee kaiketi classiciin wörkkiäkseen? Onko Suitcasesta jo päivitetty versio OS X:ään? Tarviiko se ATM light-pluginin näyttääkseen Adoben fonttien ääriviivat oikein?
1257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

OSX näyttää fontteja aika hyvin ilman Suitcaseakin, mutta sellaisen saa kokeeksi osoitteesta
Se demo, joka toimii rajoitetun ajan. Ainakin ehtii kokeilla, onko se tarpeellinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Flea kirjoitti:

Kuinka hoidatte fonttienhallinnan OS X:ssä? ATM tarvitsee kaiketi classiciin wörkkiäkseen? Onko Suitcasesta jo päivitetty versio OS X:ään? Tarviiko se ATM light-pluginin näyttääkseen Adoben fonttien ääriviivat oikein?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu