Mihkälaiset ovat tradenomin pääsykokeet?Onko haastattelua?Minkälainen on kirjallinen osio?Mitä pitäisi lukea/osata?
Tradenomi
minä vaan
121900
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Et kai ole huomenna järjestettävään tradenomien pääsykokeeseen tulossa? Jos olet niin kiire tulee ennakkomateriaalin lukemisen kanssa! Tänä keväänä siis lukea pitää netistä löytyvä (esim. Helian sivuilta) aineistot Fortum ja yhteiskunta ja Bulletin Financial Stability.
Olen tulossa.HAMKiin olen menossa.HAMkin sivuilla ei sanottu mitään mistään ennakkomateriaalista..hmmm..http://www.hamk.fi/opiskelijaksi_hamkiin/kevat2006/valintakokeet/luonnontieteiden.html
Sehän onkin vasta torstaina..eikä huomen
Tämähän on aivan epäreilua! Jos hamkissa valintakoe pidetään vasta to, kun esim heliassa ja EVTEKissä se on huomenna. Kumminkin on sama ennakkomateriaali!!! Toivottavasti se ei sama koe sentään ole. Silloinhan te 8. päivä kokeeseen menevät voitte saada kuulla millainen koe oli 7. päivä!
Onhan sielä ennakkomateriaaleista!
http://www.hamk.fi/opiskelijaksi_hamkiin/kevat2006/ennakkotehtavat.html
Siinähän on ennakkotehtävät luonnonvara-alalle.Ei luonnontieteiden alalle..vai olenko tajunnut ihan väärin..
Etkö ollutkin Tradenomiksi hakemassa???? Vai olenko käsittänyt ihan väärin! Kyllä sieltä löytyy Liiketalouden ennakkomateriaalit valintakoettavarten heti luonnonvara- ja ympäristöalan alapuolella!
http://www.hamk.fi/opiskelijaksi_hamkiin/kevat2006/ennakkotehtavat.html
:)
Olen hakemassa tietojenkäsittelyn koulutusohjelmaan(Tradenomi)http://www.hamk.fi/opiskelijaksi_hamkiin/kevat2006/koulutusohjelmat/tietojenkasittely.html.
On eri kuin liiketalouden koulutusohjelma.Molemmilla vaan näköjään sama nimi.
Tämä viestiketju kyllä kertoo kivasti, millainen on nykyisten tradenomihakijoiden taso. "Akateeminen sivistyneisyys", just just.
Itse menin tutalle (DI-tutalle :))
Joo susta tulee sit isona maailman paras leekoinsinööri!!!Osaat rakentaa vaikka hiukkaskiihdyttimen turboahtimen ja antimateriapyssyn!! Kolminkertainen hurraa huuto meidän tulevalle tiplomi-insinjöörille!!
Sen minäkin haluaisin tietää. Ei ole haastattelua, ellei sulla siinä kirjeessä niin lukenut. Olen myöskin menossa vastaavaan kokeeseen, eli olis kyllä kiva tietää mitä siellä kysytään..