tradenomiksi

Hei! Voisko joku kiva kertoa, mistä vois löytyä vanhoja pääsykokeita tradenomiks pyrkijöille. Ja onx ketään joka ois alottanu oikeustradenomin opintoja/pyrkimässä?
5801
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...noista vanhoista pääsykokeista. Itse opiskelen kuitenkin oikeustradenomiksi. Yks kurssi vasta kyllä käytynä, vaikka 2 vuotta tota koulua on takana. Johtuu siitä että noita suuntautumisopintoja on niin vähän, ja ne alkaa vasta 2.vuoden keväällä. Lisäksi, kun pääsee sisälle kouluun, ei voi vielä tietää, pääseekö tuohon ko. suuntautumisvaihtoehtoon... Inhottavaa oli odotella sitä et pääseekö... :( Mut ainakin meillä tänä vuonna kaikki jotka halus pääs siihen :)

Äänestä
  • Joo, no jospa se hyvin menis! Kiinnostavan oloinen se oikeustradenomin koulutus silti..siis joo, onx se iltaopiskeluna sulla?

    Äänestä

  • myöhäinen kirjoitti:

    Joo, no jospa se hyvin menis! Kiinnostavan oloinen se oikeustradenomin koulutus silti..siis joo, onx se iltaopiskeluna sulla?

    ...iltaopiskeluna. Onhan se joo paljon kiinnostavampi kun joku markkinointi jne... Muuten, en tiedä miten jatkossa tulee olemaan, mutta meillä tänä vuonna pääs alottamaan oik.tradenomiopinnot jotain melkein 50 opiskelijaa, vaikka aluksi puhuttiin n. 20:stä. (Eli siis kaikki jotka haki siihen) Mut en tosiaan tiiä miten seuraavina vuosina menee... Toisaalta ei oo kyllä järkeekään kouluttaa niitä niin paljoo. Mut toivottavasti pääset opiskelee tota!

    Äänestä

Minäkin tähän kaipaisin vastausta..

Äänestä
  • Missä meet tähän valintakokeeseen? Eihän tähän oikeustradenomin koulutukseen valita kun 25...ilta ja monimuoto siis. Et mahtaa olla mahkuja päästä, heh! Juu, vaikee on toi bank of finland bulletin..huh huh!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


myöhäinen kirjoitti:

Hei! Voisko joku kiva kertoa, mistä vois löytyä vanhoja pääsykokeita tradenomiks pyrkijöille. Ja onx ketään joka ois alottanu oikeustradenomin opintoja/pyrkimässä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu