näin meillä

Meillä valitetaan. Ai,ai.Sitten mennään vapaaehtoisesti esim. Tukholman maratoonille. Siitä vielä maksetaan vieraalle valtiolle.Sitten ollaan sairaslomalla rasitusvamman takia. Sitten meitä liikkumattomia,jotka emme ole olleet töistä poissa kahteenkymmeneen vuoteen, ruvetaan valistamaan liikunnan terveydellisyydestä
3551
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jos meillä ei ole viimeisen päälle varusteet. Mitäpä kuntoilusta tulisi, jos meillä ei olisi tasaista pyörätietä. Meillä täytyy olla pyörissä välttämättä kapeat kilparenkaat. Muuten ei kerkiä töihin. Ja sitten sykemittari. Se on aivan ehdoton.Sen mukaan eletään. Millähän aikaa me teemme hommia? Aika loppui.

Äänestä
  • Miksi ne hullut pyöränpolkijat ei käytä niitä kalliita pyöräteitä.Valitetaan että ne on niin huonossa kunnossa että kapeilla renkailla ei voi ajaa.Hankkisivat paksummat renkaat niin saataisi ne kalliit pyörätiet käyttöön. Ja koska aikuiset ei käytä niin ei sitten lapsetkaan.EEstinmäessä on monta kertaa ollut vaaranpaikka kun pikkulapset ylittävät tietä Edupolin kohdalla polulle eivätkä viitsi ajaa pyörätien tunnelista.Vanhemmat:opettakaa jälkikasvulle liikennekäyttäytymistä. Koska jos jotain sattuu niin sitten syytetään autoilijoita.

    Äänestä

  • pyöräteitä kirjoitti:

    Miksi ne hullut pyöränpolkijat ei käytä niitä kalliita pyöräteitä.Valitetaan että ne on niin huonossa kunnossa että kapeilla renkailla ei voi ajaa.Hankkisivat paksummat renkaat niin saataisi ne kalliit pyörätiet käyttöön. Ja koska aikuiset ei käytä niin ei sitten lapsetkaan.EEstinmäessä on monta kertaa ollut vaaranpaikka kun pikkulapset ylittävät tietä Edupolin kohdalla polulle eivätkä viitsi ajaa pyörätien tunnelista.Vanhemmat:opettakaa jälkikasvulle liikennekäyttäytymistä. Koska jos jotain sattuu niin sitten syytetään autoilijoita.

    Kuulin, että pyörätieltä olisi löytynyt 1mm läpimittainen kallion lohkare.Siksi ei uskalla käyttää ko. kulkuväylää. Paksumpia renkaita ei voi käyttää, kun työmatkaan menee melkein minuutti kauemmin. Että ristinsä kullakin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miksi näin kirjoitti:

Meillä valitetaan. Ai,ai.Sitten mennään vapaaehtoisesti esim. Tukholman maratoonille. Siitä vielä maksetaan vieraalle valtiolle.Sitten ollaan sairaslomalla rasitusvamman takia. Sitten meitä liikkumattomia,jotka emme ole olleet töistä poissa kahteenkymmeneen vuoteen, ruvetaan valistamaan liikunnan terveydellisyydestä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu