Diakonia-AMK

Joko teitä jännittää?
Olin jo viime vuonna sosiaalialan pääsykokeissa, mutta en päässyt vielä sisään.. Vuoden aikana haaveet ovat varmistuneet ja suurin haaveeni on päästä nyt opiskelemaan sosionomiksi!
Vähän jännittää ne psykologiset testit...
Tietäisikö joku miten ne voi kämmätä??
1223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä vähän alkaa jo jännittää.. Psykologiset testit kestää kuulma kolme tuntia.. Siinä ajassa ehtivät tuoda nenän eteen vaikka minkänäköistä paperia täyteltäväksi. :/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pääsykokeisiin menijötä? kirjoitti:

Joko teitä jännittää?
Olin jo viime vuonna sosiaalialan pääsykokeissa, mutta en päässyt vielä sisään.. Vuoden aikana haaveet ovat varmistuneet ja suurin haaveeni on päästä nyt opiskelemaan sosionomiksi!
Vähän jännittää ne psykologiset testit...
Tietäisikö joku miten ne voi kämmätä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu