Sattuisiko kellään olemaan kokemuksia Guadeloupesta? Esim. näkemisen arvoisia paikkoja, autonvuokrauskokemuksia, kommentteja Air Francen kotimaanlennoista? Ollaan lähdössä kevättalvella reiluksi viikoksi, kaikki lisäinfo on tervetullutta!
merci beaucoup!
merci beaucoup!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mon dieu, mistä olette tuon matkan ostaneet ja mitä maksoi? Ei kai Suomesta niitä saa? Itse himoitsen aina Martiniquea, kun katselen Carrefourin esitteitä.
Itse asiassa Suomessa on nykyään aika paljon tarjontaa. Ainakin Kohdematkat, SMT, Töölö ja eBookers myyvät Guadeloupen omatoimireissuja, ja hinnat ovat muihin Karibian kohteisiin verrattuna ihan kohtuullisia (johtunee juuri siitä, että pitkät lennot ovat edullisia kotimaanlentoja).
Peruspakettien hinnat (=lennot Pariisin kautta ja 7 yötä kolmen tähden hotellissa) pyörivät noin 1000-1200 e vaiheilla, tietysti kannattaa ottaa lisävuorokausia, jos vain kukkaro kestää :-)