Ketjutsekä

tarttis tohon -92vm 600 cebariin vaihtaa ketjut ja rattaat...
saako takarenkaan otettua pois ilman minkäänmoista nostinta?eli riittääkö että laittaa vaan seisontatuelle?
Ja lähteekö eturatas helpolla irti?
Pultti pyssyä olisi mahdollisuus saada lainaksi jos semmoista tarvii.
7883
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

on saatava ilmaan. Ja sen haarukan on pysyttävä ilmassa kun se rengas ei pöllötä alla kun ei se pyörä itsellään ilmassakaan pysy... eli maalaisjärkeä.

Eturatas kannattaa löysätä ensimmäisenä niin että toinen persoona istuu pyörän päällä ja painaa takajarrua ja vaikka sinä väännät rattaan päätymutskun löysälle.

En suosittele pulttipyssyä... noi lähtee yleensä ihan OK irti ja ainakin kun töttää jonkin putken jatkovarreksi vääntimeen jos onkin mutsku vähän jöntännyt jumekseen. Tuliko riittävästi slangia.. ;)

Äänestä
  • asia harvinaisen selvä,täytyy kattoo jos löytyis joku halpa ja hyvä mp pukki/nostin.

    Äänestä

  • Ei pulttipyssyä missään tapauksessa. Sillä rikkoo vaihteiston!!!!!!

    Äänestä

  • dookkkke kirjoitti:

    asia harvinaisen selvä,täytyy kattoo jos löytyis joku halpa ja hyvä mp pukki/nostin.

    Jos sulla on joku kattoparru, koukut katossa tms. niin mopo nousee vaikka parilla räikkäliinalla.

    Ei aina tartte alapuolelta työntää, kun jotain kohottaa..

    Äänestä

  • vaan kielto kirjoitti:

    Ei pulttipyssyä missään tapauksessa. Sillä rikkoo vaihteiston!!!!!!

    kiitos tiedoista,näillä eväillä pärjätään :)

    Äänestä

  • vaan kielto kirjoitti:

    Ei pulttipyssyä missään tapauksessa. Sillä rikkoo vaihteiston!!!!!!

    Juu... sillä vähän toppuuttelin tuota pulttiampujan käyttöä tuolla ylempänä. Jos tietää mitä tekee, sitäkin voi käyttää, mutta en missään nimessä ampuisi vaihteistoa vasten. Ketjuista löysät pois... oikeaan vetosuuntaan eli siihen mihin suuntaan rattaan päätymutsku aukeaa eli ketjun ylälinja tiukalle..., ja takapyörä jumiin ja sitten vaikka pulttipyssyä niin että painetaan tosiaan ketjuja vastaan ja vaihde on vapaalla. Hoitaa homman niin että vaihteisto ei ota tällejä vastaan. Sen verran helinää se kestää aina kun miettii niitä kaikkia tyyliin "kaasu off-on" keulimisia ja koneen muuta väärinkäyttöä.

    Äänestä

Eikös tuollaisessa 92:ssa CBr:ssä nyt sentään ole keskiseisontatuki ? Vai onko joku sen ottanut pois ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rattaatvaihtoon kirjoitti:

tarttis tohon -92vm 600 cebariin vaihtaa ketjut ja rattaat...
saako takarenkaan otettua pois ilman minkäänmoista nostinta?eli riittääkö että laittaa vaan seisontatuelle?
Ja lähteekö eturatas helpolla irti?
Pultti pyssyä olisi mahdollisuus saada lainaksi jos semmoista tarvii.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu