Mikä on kun 3D mark antaa vaan vähän yli 800 pistettä.
Koneen tiedot:
Club Radeon 9250 256MB
AMD Seprom Prosessor 3100 1.84 GHz
Muistia 512
Kaveri sano et vois johtua prossusta et ois liian pien tuohon näytönohjaimeen.
Näytönohjain ei toimi
5
961
Vastaukset
- Pege81
Jos olet koittanut 3DMark 05:sta niin en ihmettele, että tulos on huono. Radeon 9250 on perusnäyttis, vaikka siinä onkin tuo 256 Mt muistia. Yksi mitä voit tietty koittaa niin päivitä emolevyn piirisarjan ajurit uusimpiin, ja samaten näyttiksen ajurit.
- pjotr
markit tuolle kokoonpanolle normaalit.
kiikastaa kyllä kaikkein eniten tuosta näytönohjaimesta joka ei kyllä ole nykypeleille riittävä.hitaimmatkin nykyään myynnissä olevat näytönohjaimet ovat tuota vauhdikkaampia.
toisaalta tuohon kokoonpanoon ei mitään kaikkein nopeinta edes voi/kannata laittaa.
mutta esim. Gf6600gt tuohon kokoonpanoon niin Markit nousee luultavasti 3000:n yläpuolelle.- vesku
Minä luulin että tuo ois hyvökin näyttis eli jos haluan saada koneesta enemän irti nii ostan paremman näyttiksen ja prossun.
- pjotr
vesku kirjoitti:
Minä luulin että tuo ois hyvökin näyttis eli jos haluan saada koneesta enemän irti nii ostan paremman näyttiksen ja prossun.
rajanahan on vain oma kukkaro.ja muutaman kuukauden päästä tulee taas uutta ja nopeampaa osaa.ja tämä jatkuu vuodesta toiseen.eli kukkaro on tärkein.
jos nyt joku tolkku pidetään tässäkin hommassa ostat näytönohjaimen ja toisen 512MB muistikamman.
toinen vaihtoehto laitat 1500euroa uuteen koneeseen niin voit olla varma että edes nykyiset pelit pyörii. - vesku
pjotr kirjoitti:
rajanahan on vain oma kukkaro.ja muutaman kuukauden päästä tulee taas uutta ja nopeampaa osaa.ja tämä jatkuu vuodesta toiseen.eli kukkaro on tärkein.
jos nyt joku tolkku pidetään tässäkin hommassa ostat näytönohjaimen ja toisen 512MB muistikamman.
toinen vaihtoehto laitat 1500euroa uuteen koneeseen niin voit olla varma että edes nykyiset pelit pyörii.Asensin niitä ajureita nii rupes toimimaan paremmin cod2 toimii jo melko hyvin. Mutta minä testasin sen sillä 3Dmark 2003 nii sillä se sai nyt vähän yli 1000 pistettä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733834Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k92061Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2301370- 1351276
- 1121158
- 1131150
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil711057Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik61005- 60984
- 35906