Alcohol ja tupacat

Oon ko epänörmaali?? En oo poltanu koskaa yhtää tupacca enkä koskaa ollu kännissä en muista oonko ees maistanu alcoholii :/
5463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

edes minkä ikäinen olet???

Äänestä

käyttänyt vielä huumeita, myynnyt itseäsi, pahoinpidellyt ketään sairaalakuntoon, luvannut muille itsemurhaa jne.?

TOTTAKAI SE ON EPÄNORMAALIA!! MAAILMASSAHAN TAPAHTUU NOIN JATKUVASTI! MIKSET HYPPÄÄ JO JOUKKOON MUKAAN, VAAN ELELET OMAA SULOISTA ELÄMÄÄSI????

Äänestä
  • miksi päästää mopo käsistään tietäen, vieläpä jopa TAHTOEN!?

    Äänestä

todellakaan!! Miekin tunnen vaikka kuinka monta ihmistä joka on 16-vuotias ja ei ole KOSKAAN maistanut tupakkaa. Alkoholia on voitu ehkä maistella joskus pentuna isältä, mutta ei sen suurempaa. On vaan hyvä jos osaa pitää kiinni siitä päätöksestä, että ei koske tupakkaan tai alkoholiin. Tunnen myös monta parikymppistä ihmistä, jotka ovat olleet koko ikänsä absolutisteja.

Äänestä

nii ja minkä ikänen olit??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ALCTUPC kirjoitti:

Oon ko epänörmaali?? En oo poltanu koskaa yhtää tupacca enkä koskaa ollu kännissä en muista oonko ees maistanu alcoholii :/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu